Звіт про виконання Програми БВПД населенню Могилів-Подільського р-ну

Звіт

Про результати виконання «Програми безоплатної вторинної правової допомоги населенню Могилів-Подільського району на 2015-2017 роки»

 

         Рішенням №14 позачергової 3 сесії 7 скликання від 15 грудня 2015 року було затверджено «Програму безоплатної вторинної правової допомоги населенню Могилів-Подільського району на 2015-2017 роки». Крім прийняття та затвердження  Програми,  було передбачено також і фінансування даної Програми за рахунок коштів районного бюджету.

         Протягом всього періоду дії даної Програми Томашпільський місцевий центр з надання безоплатної вторинної правової допомоги разом з утвореним у серпні 2016 року відділом “Могилів-Подільським бюро правової  допомоги” працювали над виконанням Мети Програми – розробленням та здійсненням комплексу заходів правового, організаційного та економічного характеру, спрямованих на забезпечення доступу до безоплатної правової допомоги осіб, які мають на неї конституційне право і потребують такої допомоги.

         Планомірно реалізовувались завдання Програми БВПД, а саме:

1.     Протягом всього періоду постійно проводилось вдосконалення нормативно правової бази, що регулює функціонування системи БВПД. До органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади району направлено більше 20 інформаційно-методичних матеріалів з правової допомоги. З даного питання проведено робочі зустрічі зі всіма сільськими головами та секретарями і іншими працівниками селищної та сільських рад. Більшість матеріалів розміщено на сторінці Могилів-Подільського бюро правової допомоги сайту Могилів-Подільської районної ради.

2.       По мірі проведення правопросвітницькоїдіяльностіпроведено заходив навчальних закладах, трудових колективах та з колективами всіх органів, уповноважених на надання безоплатної правової допомоги. Протягом вказаного періоду укладено меморандуми про співпрацю зі всіма сільськими радами Могилів-Подільського району. Налагоджена позитивна співпраця з громадськими організаціями, які працюють у Могилів-Подільському районі. Налагоджена належна співпраця з адвокатами регіону, 5 адвокатів протягом всього часу уклали контракти з Томашпільським МЦ з НБВПД та Вінницьким регіональним центром з БВПД і постійно надають допомогу жителям району за рахунок держави, в тому числі здійснюючи представництво інтересів жителів району в судах різних інстанцій.

3.     Створена система комплексного інформаційно-аналітичного забезпечення надання безоплатної вторинної правової допомоги. Через опитування, зустрічі в трудових, навчальних і інших колективах проводиться аналіз потреб наших громадян в різних видах інформаційно-правового забезпечення. Відповідна інформація надається як особисто, так і через представників ОМС та ЗМІ. Надається допомога під час виїзних прийомів громадян, роботи дистанційних пунктів, мобільних груп, проведення особистих прийомів громадян. Через залучення ОМС, юристів підприємств, установ і організацій, параюристів реально-забезпечено функціонування мережі з надання безоплатної правової допомоги.

4.     Запроваджено постійно діючий механізм безперервного навчання та професійної підготовки і підвищення кваліфікації адвокатів, залучених до надання безоплатної правової допомоги, працівників центру з надання БВПД та Могилів-Подільського бюро правової допомоги.

 

Томашпільським місцевим центром з надання БВПД та Могилів-Подільським бюро правової допомоги виконано розділ VIII  Програми «Основні заходи із забезпечення виконання Програми»

1.     В повній мірі забезпечено дієвість необхідних інформаційних матеріалів через ЗМІ району газету «Слово Придністров’я»  та ТРК «Об’єктив». Необхідні матеріали розміщуються і на сайті Могилів-Подільської районної ради, серед матеріалів «Фейсбук» та мають самий широкий доступ до громадян.

2.     Через організовані разом із апаратом районної ради, ОМС, ОВВ проведено ряд семінарів, тренінгів, круглих столів зустрічей через які доведено до всіх громадян інформацію про систему та порядок функціонування всіх ступенів та напрямків безоплатної правової допомоги. більшість громадян вже добре знають куди потрібно звернутись, аби отримати належну безкоштовну допомогу.

3.     Налагоджена і постійно проводиться навчально-методична робота з адвокатами, які залучені до БВПД, протягом 2017 року проводилась робота по залученню до системи БВПД нових адвокатів, двоє адвокатів в даний час проходять відповідні конкурси та відбірні тури.

4.     Жителі територіальних громад мають постійний доступ до інформаційно-методичних, роз’яснювальних матеріалів, нормативно-правової бази, на якій базується робота системи БВПД.

 

Одним із важливих етапів виконання Програми БВПД є виконання розділу ІХ Програми: «Фінансове забезпечення напрямків діяльності та заходів».

Всього Могилів-Подільською районною радою було затверджено кошторис, яким виділено суму у розмірі 10 тисяч гривень, а саме:

1.     Забезпечення центру з надання вторинної безоплатної правової допомоги автоматизацією робочих місць для більш якісного обслуговування населення. – 3,0 тис. грн.

2.     Здійснення заходу щодо надання правової допомоги через засоби масової інформації для максимального доступу населення до інформації (про розгляд документів) – 0,3 тис. грн.

3.     Забезпечення виїздів працівників центру в населенні пункти Могилів-Подільського району щодо надання правової допомоги – 0,7 тис. грн.

4.     Налагодження системи електронного обміну з базами інших державних органів  та установ (для налагодження процесу оперативного обміну інформацією в електронному вигляді) – 1,0 тис. грн.

5.     Створення в місцевому центрі з надання вторинної безоплатної правової допомоги належних умов для обслуговування населення Могилів-Подільського району. – 5,0 тис. грн.

 

Кошти були виділені у 2 етапи та використані на наступні цілі:

1.     Через Томашпільський МЦ з НБВПД коштами Могилів-Подільської районної ради проведено роботу по створенню належних умов для обслуговування населення Могилів-Подільського району Могилів-Подільським бюро правової допомоги, утворено 4 робочих місця для працівників бюро та все необхідне для уважної роботи з жителями району. Всього витрачено 5000 гривень.

2.     Проведено автоматизацію робочих місць працівників Могилів-Подільського бюро правової допомоги яка полягає в придбанні і встановленні необхідних засобів для розширення електронного якісного зв’язку з ОМС. Встановлено обладнання для підтримання аудіо- та відеозв’язку із сільськими радами, навчальними закладами та бібліотеками, метою якого є покращення якості надання правової допомоги дистанційно. На дані потреби витрачено 3000 гривень.

3.     Придбано засоби інтернет-зв’язку для належної роботи в ході виїздів у сільські ради для прийому громадян та у навчальні заклади. Робота з ними розпочинається у січні 2018 року і витрачено на дані потреби 1700 гривень.

4.     На роботу зі ЗМІ витрачено  :300 грн.

 

Крім того впроваджується така нова форма надання послуг нашим громадянам, як відкритий доступ до електронних сервісів М’ЮУкраїни. Для такої роботи ми обладнали окремий кабінет. І це вже завдяки нашим сільським радам.

      

         Всього ж, тільки за час роботи Програми пропонуємо депутатам наступний статистичний матеріал:

 

Звернення за категоріями

Сімейне право

Спадкове право

Земельне право

Договірне право

Житлове право

Соціальне забезпечення

Медичне право

Трудове право

Адміністративне право

Інше цивільне

300

250

250

200

180

170

30

70

100

160

Всього звернень : 1780, з них 96 безоплатна вторинна правова допомогата представництво в судах різних інстанцій

Звернення за віком

Від 18 до 35 років

Від 35 до 60 років

Від 60 років

80

1100

600

Інші статистичні дані:

1.      Виїзні прийоми громадян у сільських радах Могилів-Подільського району – 40

2.      Проведенні семінари та тренінги – 50

3.      Проведено робочих зустрічей з ОМС та їх структурними підрозділами = 60

4.      Щомісячно стаття в газету на актуальну тему

5.      Інші зустрічі (навчальні заклади, організації, установи) – 40

6.      Налагоджено постійну співпрацю з 25 установами та організаціями

                       

 

         За результатами роботи Томашпільського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги та  відділ Могилів-Подільського бюро правової допомоги в повній мірі виконано розділ VIIПрограми «Очікувані кінцеві результати виконання Програми», відділ  Могилів-Подільське бюро правової допомоги працює в нормальному режимі, забезпечуючи реальний доступ жителів району до безоплатної правової допомоги та реалізацію своїх прав та правовий захист.

         Нам вдалося організувати надання БПД на території Могилів-Подільського району в усіх видах справ усім визначеним законом суб'єктам права на неї.

         Ми відкриті до удосконалення нашої діяльності і цінуємо будь-яку підтримку.