1000-літній ювілей Лядівського монастиря

 14-15 вересня відбулися довгоочікувані святкові дійства з нагоди тисячолітнього ювілею однієї з найдревніших святинь Могилівщини - Лядівського Свято-Усікновенського скельного чоловічого монастиря.

   У перший день святкувань в с. Лядово відкрилась Православна Ярмарка. Тут були виставлені на показ не лише продукти і вироби  місцевих підприємців та майстрів, але й у певному уособленні свого краю пишалися на ярмарці і світлиці сіл Могилів-Подільського району. Завершувала святковий день концертна програма за участі аматорських колективів закладів культури.

   15 вересня святкування на території монастиря  розпочалися з Божественної літургії, яке звершили архієреї України, Росії, Білорусії, Молдови, Придністров'я, Естонії, Польщі на чолі з представником Української православної церкви.

   Учасникам святкових заходів з нагоди ювілею заснування монастиря направив привітання Предстоятель Української православної церкви митрополит Володимир. Привітали з ювілеєм монастиря керуючі Могилів- Подільською єпархією УПЦ архієпископ Агапіт, Вінницькою єпархією УПЦ - митрополит Симеон, настоятель Лядівського Свято-Усікновенського чоловічого монастиря архімандрит Антоній та керівники єпархій з різних куточків України.

    Також у святкуванні ювілею взяли участь Народні Депутати Укрїни Г.Калетник та О.Калетник, голова обласної ради С.Татусяк, перший заступник голови облдержадміністрації М.Боровський, заступники  голови облдержадміністрації Л.Спірідонова, Р.Аксельрод, О.Прокопчук, голова районної ради О.Антонюк  та голова райдержадміністрації М.Вдовцов. З 1000-річним ювілеєм Лядівського Свято-Усікновенського монастиря привітав учасників свята голова районної ради О.П. Антонюк.

   В рамках святкування відбулось спец погашення поштового блоку «1000-річчя з часу засування Лядівського Свято-Усікновенського скельного чоловічого монастиря» та мистецький фестиваль «Живі монастирські дзвони».