115 років відсвяткувала Бронницька школа

Бронницька загальноосвітня школа І-ІІ ступенів відсв'яткувала 115-літній ювілей. Привітати рідну альма-матер з величною датою завітали ветерани педагогічної праці, випускники різних років, батьки та почесні гості. В урочистостях взяв участь голова районної ради Володимир Сірант. З його слів, Бронницька школа - це навчальний заклад зі своїми традиціями, професійним педагогічним колективом, мудрими учнями, славними випускниками. Тому побажав, щоб і надалі навчальний заклад розвивався, а вчительсько-учнівський колектив досягав нових творчих злетів і вершин.

Історія Бронницької школи починається з 1903 року, коли було відкрито земську школу. З 1923 року в селі працювала єдина трудова чотирирічна школа. І в 1927 році у ній вже навчалось 127 учнів. У цій школі навчалися ті, хто пізніше у 60-70 роках вчителював у Бронницькій школі. Це – Бартко Марія Никифорівна та Кирніцький Василь Михайлович. У 1935 році школа стала семирічною. У 1937-38 роках відбувся перший випуск. А в 1959-60 роках - восьмирічною. З 2008 року – загальноосвітня середня школа І-ІІ ступенів.

Сьогодні педагогічний колектив - це справжня команда однодумців, яких об’єднує велика любов до дітей, прагнення до самовдосконалення. Ось уже 32 роки Бронницьку загальноосвітню школу І-ІІ ступенів очолює вимогливий, енергійний та невтомний керівник Володимир Девда. Директор щиро подякував тим, хто допомагає зміцнювати матеріально-технічну базу навчального закладу – це директор приватного підприємства «Дари садів» Віталій Романенко, місцеві фермери Олексій Лисий, Світлана Третяк, Вадим Гончарук, в.о.сільського голови, секретар сільської ради Ольга Касько. Вдячність народному депутату України Юрію Македону за те, що чотири роки поспіль фінансово підтримує регіональний конкурс української пісні «Бронницький зорецвіт». А цього навчального року за його сприяння школа отримала 52 тисячі гривень на придбання оргтехніки та шкільних меблів. Щороку надають благодійну допомогу школі батьки. Усім, хто долучається до життя школи, зміцнення її матеріальної бази, Володимир Девда вручив подяки. 

Гаряче аплодували присутні ветеранам педагогічної праці Лідії Кундиловській, Тетяні Трофімовій, Людмилі Романцовій, Людмила Стасюк, Галині П’ясецькій, Людмилі Баранюк, Миколі Балинському і багатьом іншим вчителям від Бога. На ювілей рідної школи завітало чимало вдячних випускників. Це люди, які сьогодні працюють у найрізноманітніших сферах. Та й досі з приємністю і трепетом згадують свої шкільні роки.

Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про колишнього учня, воїна-патріота, який загинув у зоні АТО, захищаючи територіальну цілісність України Сергія Керніцького.

У цей ювілейний день колектив школи почув на свою адресу не тільки теплі слова, а й отримав безліч приємних пам’ятних подарунків. Керівник приватного підприємства «Дари садів» Віталій Романенко подарував школі телевізор, а випускники піднесли директору школи солодкий торт зі свічками та феєрверками.

Директор Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу Валентина Казьмір, вітаючи з поважним ювілеєм, дякувала пегагогічному колективу за старанних, талановитих і активних дітей, які у коледжі серед кращих студентів. Особливі поздоровлення звучали від колег Унгрської україномовної школи, які вдячні бронничанам за 35-ти літню дружбу між школами двох країн - Молдови та України.

За 115 років Бронницька школа вивчила не одне покоління випускників. Її стіни досі зберігають тисячі дитячих таємниць, перші зізнання, щиру дружбу, нові відкриття. Для своїх теперішніх і колишніх учнів Бронницька школа завжди буде острівцем мрій та сподівань на краще.