35-річчя дружби освітян двох держав

Враховуючи стратегічний курс на європейську інтеграцію, уже в 10 разпоспіль  в Україні відзначається  День Європи. Йому передують численні заходи в навчальних закладах, громадських організаціях, мистецьких та молодіжних колективах, які цими днями проводяться в нашому районі.

По-особливому цікаво з присмаком  національної гордості такі Дні пройшли у навчальних закладах.

В рамках відзначення Дня Європи в країнах ЄС  з ініціативи педагогічного колективу Бронницької СЗШ І-ІІ ступенів було проведено двохденне святкове дійство - відзначення 35-річчя дружби між  навчальними закладами двох держав – України та Молдови. На мосту дружби два дні поспіль зустрічались дві делегації: учнівсько-педагогічні колективи Бронницької СЗШ І-ІІ ступенів та Унгрської школи-гімназії Окницького району. Супроводжували делегації представники влади: заступник голови РДА  Михайло Гоцуляк, заступник голови районної ради Михайло Слободянюк, Бронницький сільський голова Василь Ткач,  представники  батьківського комітету школи; з Молдовської сторони - заступник голови Окницької районної ради Констіогло Дмитро, заступник голови Окницького райвиконкому Андрій Цопа, примар територіальної громади села Унгри Іван Кухар, директор Унгрської україномовної школи-гімназії імені Ольги Кобилянської  Лідія Гинда.

Всі спогади про дружбу були відтворенні на території кожної із держав.

По-особливому привітно зустріла Бронницька СЗШ І-ІІ ступенів своїх гостей. В програмі зустрічі була екскурсія по школі, виставка дитячих та вчительських робіт, концертна програма, в якій було відтворено спогади вчителів 35-річної давності про дослідження двох народів, бо ж вивчали  історію та культуру двох країн, їх символіку, писали про них реферати, збирали презентаційну літературу, готували танці та пісні їх народів, національні страви тощо.

Продовжувалась зустріч 19 травня. Другий день святкування видався набагато урочистісним через те, що до цього національного дійства долучились шановані гості з Молдови: консул України в Молдові  Драч В’ячеслав, генеральний секретар посольства України в Молдові пані Алла Отвєрченко, голова української громади Павло Марченко, начальник відділу освіти Окницького району Іван Захарко,  представники інституцій транскордонного співробітництва, товариства української мови в Молдові. Як не дивно, але більшість прізвищ цих людей мають українське походження, що ще більше підтверджує історію розвитку та встановлення  споріднених народів.

Програма прийому  нашої делегації в Молдові була багатою на зміст, яскравою за емоціями. З почуттям патріотизму та великої шани  відбувся мітинг біля пам’ятника нашого українського героя, який загинув в Молдові під час визволення молдовського села Унгр Жука С.І. Почесні гості з Молдови висловлювали  українському народу вдячність за героїзм наших бійців.

Делегації обох країн спільно відвідали святкову молебень про мир та возз’єднання держав в  православному храмі народження Пресвятої Богородиці.

Цікавий екскурс по Унгрській школі-гімназії  збагатив наших освітян враженнями про те, що сільська школа може мати теж європейський вигляд  з сучасними ремонтами та новими меблями. Родзинкою зустрічі було відвідування  музею Ольги Кобилянської і приємні враження від того, з якою шаною поціновують її творчість в Молдові.

Концертна програма перепліталась з виступами почесних гостей. З української сторони  з словами привітання звернулись до всіх присутніх

заступник голови РДА  Михайло Гоцуляк і  заступник голови районної ради Михайло Слободянюк, які наголосили, що тільки в мирі, злагоді та об’єднанні можна досягти високих цілей, а досвід інших може стати уроком для покращення різних галузей життя.

Фаворитами святкового дійства безуперечно були діти, бо саме з їх ініціативи  і зароджувалась така  дружба, а також директори навчальних закладів Бронниці та Унгр Девда В.Т. і Гинда Л.М., які отримували високі  нагороди від керівних органів влади обох держав за свої  успіхи на освітянській  ниві.

Святкова зустріч залишила слід у душі в кожного. Всі присутні  зробили ще один крок до пізнання та єднання  європейських країн, до усвідомлення необхідності європейської інтеграції.  Українські школярі відмітили, яку ціну заплатив український народ за свій європейський вибір та чому потрібно прагнути стати справжнім європейцем, адже це – шлях до добробуту країни та її громадян.

Пам’ятаймо, історія рідко переймається долями простих громадян, та пишуть її саме вони!Тільки інтеграція народів зробить власні держави багатими, успішними та мирними.

 

Відділ освіти райдержадміністрації