75-річниця Могилів-Подільському медичному коледжу

     Могилів-Подільському медичному коледжу - 75 років. Ювілейні святкування відбулися у широкому громадському колі. До районного будинку культури з'їхалися обласне керівництво, керівники організацій та установ, представники районних вузів, і до речі, не лише медичного спрямування, випускники різних років, студенти. Глядацька зала була вщент заповнена гостями. І не випадково.

     Могилів-Подільський медичний коледж один із найстаріших навчальних закладів на Поділлі. Сьогодні він став важливою ланкою в системі охорони здоров'я Вінницької області. Розпочав свою діяльність коледж у 1936 році як дворічна медична школа, яка проводила підготовку медичних сестер та акушерок.

     Сьогодні Могилів-Подільський медичний коледж - це вищий навчальний заклад, який готує молодших медичних спеціалістів для лікувально-профілактичних закладів області та держави. Очолює колектив директор Володимир Кордон - відмінник освіти України, викладач вищої категорії. Сьогодні в коледжі діють такі спеціальності - лікувальна, акушерська та сестринська справи, стоматологія. Учні шкіл мають змогу отримувати повну середню освіту в медико-біологічному ліцеї. Коледж має 5 комп'ютерних класів, створено 9 нових кабінетів доклінічної практики з клінічних дисциплін. Робота студентів під час занять забезпечена найновітнішими стоматологічними матеріалами, медичним обладнанням, технічними засобами навчання, наочними посібниками. За період свого існування заклад підготував майже 10 тисяч фахівців для закладів охорони здоров'я країни. Його випускники успішно працюють також за кордоном, де високо оцінюють рівень їх фахової підготовки.

     Організатори урочистостей спробували передати історичний дух медиків, різних періодів альма-матер. Досить оригінально були структурні підрозділи коледжу. На сцену виходили студенти у формі різних років, починаючи з медичної школи, і до сучасного коледжу. А це військові фельдшери, сестри милосердя, медичний персонал Червоного Хреста, медицини катастроф, і звісно сучасні студенти. Хвилиною мовчання усі присутні вшанували пам'ять викладачів і студентів, які загинули у роки вітчизняної війни. А до пам'ятника загиблим медикам кращі студента поклали квіти. Звучав гімн коледжу на слова і музику народного артиста України Віталія Газінського.

    Директор коледжу Володимир Кордон щиро дякував усім, хто долучається до розвитку навчального закладу. Сказав слова вдячності ветеранам медичної справи, колишнім керівникам, які вклали свою лепту у зміцнення навчально-матеріальної бази коледжу.

    Віншувала колектив та студентство медколеджу заступник голови облдержадміністрації Любов Спірідонова. Від імені голови облдержадміністрації та голови обласної ради кращим працівникам дісталися почесні грамоти, а заклад отримав 100 тисяч гривень.

      Голова районної ради Олег Антонюк  та голова райдержадміністрації Микола Гоцуляк висловили подяку колективу за плідну співпрацю та професійних спеціалістів, які нині працюють у медичній галузі району. А також вручили директору пам'ятний подарунок.

      А далі посипалася ціла плеяда промовців, які у щирих вітаннях висловлювали свою шану та повагу медколеджу, його керівництву, викладачам, бажали навчальних успіхів студентам. І звісно, дарували подарунки - мультимедійна дошка, комп'ютер, багатофункціональний принтер, навчальні посібники, сучасне навчальне ліжко. Кращі працівники закладу отримали почесні грамоти та премії. Нагрудним знаком «Відмінник освіти» були нагороджені викладач хірургії Віктор Королюк і викладач анатомії Ганна Кирницька. Також чимало викладачів отримати міністерські грамоти.

       Вагомий внесок у становлення і розвиток навчального закладу внесли колишні директори Василь Миколюк і Сергій Дабіжа. За період їхнього керівництва було повністю переобладнані навчальні кабінети, збудовано чотири нових аудиторії, значно розширилась навчально-методична база. Було збудовано сучасний гуртожитток на 220 місць з новою бібліотекою, читальною залою, тренажерною залою та спортивним майданчиком. І сьогодні головний лікар Могилів-Подільського МТМО Василь Миколюк продовжує підтримувати свою альма-матер.

     Історичний шлях становлення Могилів-Подільського медичного коледжу уквітчаний доброю славою, значними успіхами, досягненнями випускників, які своєю трудовою діяльністю високо піднесли честь рідної альма-матер. А відтак її поважний ювілей викладачі та студенти відзначили у широкому колі, з музикою та феєрверками. Бо 75-ти річчя закладу - це славний літопис, кожна сторінка якого викликає гордіть, надихає на подальший творчий пошук та нові досягнення.