Чорнобиль: минуло 30 років...

26 квітня 1986 року о 1-23 за київським часом сталася найбільша техногенна аварія в історії людства - вибухнув четвертий реактор Чорнобильської АЕС…

«Чорнобильська трагедія: минуло 30 років…»- під таким гаслом в Центральній районній бібліотеці 25 квітня 2016 року відбувся захід, приурочений до 30-ї річниці катастрофи на Чорнобильській АЕС. В даному зібранні взяли участь ліквідатори наслідків аварії на ЧАЕС, голова районної ради Володимир Сірант, заступник голови районної державної адміністрації Людмила Пріян, керуючий справами виконавчого апарату районної ради Володимир Трачук та керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Зі словами подяки до ліквідаторів звернувся голова районної ради Володимир Володимирович Сірант та зауважив: «Сьогодні ми вшановуємо відважних ліквідаторів, хто, на щастя, поруч з нами, і вклоняємося пам’яті тих, хто пішов за межу вічності. Ми у вічному боргу перед Вами, хто ціною свого здоров’я і свого життя врятував усіх нас, країну, людство від ядерного вогню».

Заступник голови райдержадміністрації Людмила Казимирівна Пріян у своєму виступі згадала жахливі події тридцятирічної давнини та зазначила, що не дивлячись на те, що пройшло багато часу, Чорнобильська катастрофа проходить відлунням в серці кожного з нас і сьогодні.

Керівники району наголосили, що у влади є ще досить багато невирішених питань та завдань щодо соціального захисту учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та населення, постраждалого від чорнобильської катастрофи. Всі ці проблеми потребують комплексності та систематичності у своєму вирішенні.

Всім учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС було вручено подяки за героїзм і мужність та матеріальні винагороди.

Від імені ліквідаторів перед присутніми виступили Євгеній Гаврилишен та Борис Богацький, які подякували районній владі за підтримку та сприяння, та висловили надію на подальшу співпрацю у вирішенні проблем чорнобильців.

Захід продовжила музична програма у виконанні вокального тріо «Надія» та дуету                 Н. Петровської та М. Чорної Вендичанської СЗШ І-ІІІ ст.

На завершення зібрання його учасники поклали квіти до підніжжя пам’ятного знака постраждалим внаслідок аварії на Чорнобильській АЕС.