День вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС

    Відповідно до  Указу Президента, починаючи з 2006 року, 14 грудня українці вшановують ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Саме цього дня, 33 року тому, відбулася здача в експлуатацію об’єкту «Укриття» – саркофагу, котрий забезпечив зберігання радіоактивних відходів на аварійному четвертому реакторі Чорнобильської АЕС.

    В житті українців Чорнобиль є незаживаючою раною болю і втрат. Героїзм ліквідаторів врятував мільйони життів.  Ціною свого життя і здоров’я, під великими дозами опромінення вони  зупинили невидимого і дуже підступного ворога. Більше 6 тисяч подолян, одні з перших кинулись на ліквідацію аварії. На жаль, не всі вийшли з того пекла живими, багатьох не стало згодом.

    Напередодні цієї дати в Могилів-Подільському районі відбулися меморіальні заходи, які розпочалися з засідання круглого столу за участі голови Могилів-Подільської районної ради Володимира Сіранта, заступник голови райдержадміністрації Михайла Гоцуляка, голови громадської організації  «Могилів-Подільська районна організація «Всеукраїнське об’єднання Ветеранів Чорнобиля» Людмили Рафальської, ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які проживають в районі, та ін.

     По завершенню засідання покласти квіти до пам’ятника та схилити  голови перед подвигом учасників ліквідації наслідків катастрофи на ЧАЕС прийшли учасники тих буремних подій, очільники району, керівники організацій та служб району,  громадськість. Присутні поклали квіти до пам’ятника та вшанували пам’ять загиблих ліквідаторів хвилиною мовчання.