Ювілей у ветерана

11 січня свій 90-річний ювілей від Дня народження відзначив житель села Серебрія, учасник бойових дій у Другій світовій війні Володимир Афанасійович Мейко. Серебрійська громада святкувала ювілей свого поважного та шанованого односельця у спільному колі.

Вітальні слова ювіляру висловив голова Могилів-Подільської районної ради Володимир Сірант. Очільник району наголосив, що для нащадків Володимир Афанасійович Мейко є живим прикладом мудрості та любові до рідної землі. Побажав ветерану міцного здоровя, мирного неба над головою та ще довго тішити своєю присутністю рідних та всю громаду.

 Володимир Сірант вручив ветерану медаль "70 років Перемоги над нацизмом", видану Президентом України Петром Порошенком.

Щирі привітання звучали на адресу ювіляра від сільського голови Олега Будяка, голови районної ради ветеранів Петра Кубаля, начальника відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Тетяни Чувашової, директора приватного підприємства "Серебрійське» Сергія Томая, депутата сільської ради Таміли Френтій, голови первинної ветеранської організації Григорія Будяка, педагогів, культпрацівників, сусідів і рідних. Гості виголошували вітальні промови на честь ювіляра, вручали подарунки, співали різдвяних колядок.

Володимир Афанасійович Мейко народився в багатодітній сімї, де зростало пятеро дітей. Важкі роки випали на долю серебрійчанина. Йому виповнилося всього 5 років, як розпочався голодомор 1932-33 років. З 17 років розпочав службу у складі 13-ї морської бригади у Владивостоку. Поки розпочались бойові дії наших військ проти японських мілітаристів Володимир Афанасійович і його однополчани були справжніми морськими піхотинцями. Своє перше бойове хрещення вони одержали при звільнені корейських портових міст: Сейкінг, Райсінг, Юсі, Ранан, Гензан. На завершення Другої світової війни у важливій операції брали участь радянські воїни, з яких 237 з нашого району, в тому числі серебрійчани Володимир Мейко та Микола Томай.

В 1951 році Володимир Афанасійович повернувся до мирної праці.  Трудився у дорожньо-експлуатаційному управлінні дорожнім майстром. Згодом створив міцну сім’ю.

За бойові заслуги Володимир Афанасійович нагороджений  медалями "За мужність", за перемогу над Японією, за визволення Кореї, має 22 ювілейні медалі, безліч грамот і нагород.

 

Людмила Колесник,

директор КП ТРК "Об'єктив"