Координаційна рада з питань місцевого самоврядування 13.02.2019 р.

13 лютого 2019 року відбулось засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. В засіданні взяли участь 26 членів Координаційної ради з числа сільських голів, голова районної ради Володимир Сірант та заступник голови районної ради Михайло Слободянюк.

На порядок деннний винесено наступні питання:

1. Про Перспективний план формування територій громад Могилів-Подільського району

2. Про заходи з організації та проведення загальних зборів громадян

3. Про стан реформування закладів охорони здоров'я

4. Про впорядкування архівних документів селищної, сільських рад та передачу їх на державне зберігання

5. Про казначейські вимоги щодо роботи з органами місцевого самоврядування та комунальними установами

6. Про урегулювання питання розпорядження та використання земель ліквідованих колективних сільськогосподарських підприємств.

Надзвичайно важливим для жителів Могилів-Подільського району є питання формування перспективного плану формування територій громад. 

Про кроки на шляху створення спроможних громад поінформував заступник голови районної ради Михайло Слободянюк. Зокрема, цьому процесу передує прийняття  низки  законодавчих документів, які в подальшому регламентуватимуть об'єднання. Проте, заходи, які вживаються районною державною адміністрацією, обурюють жителів Могилів-Подільського району. Оприлюднений в ЗМІ та поданий на розгляд сесії обласної ради проект поділу району на 3 ОТГ не враховує думку жителів району та ставить під сумнів спроможність цих громад.

Голова районної ради Володимир Сірант наголосив на необхідності вжиття заходів щодо забезпечення законності здійснення цих процесів та врахування думки жителів району, оскільки хибні кроки можуть спричинити дуже серйозні негативні наслідки для населених пунктів.

Сільські голови, як і раніше залишаючись на позиції створення на території району однієї громади, прийняли рішення Координаційної ради про звернення до сесії Вінницької обласної Ради щодо несхвалення Перспективного плану в частині формування територій громад Могилів-Подільського району без врахування інтересів громад та щодо схвалення обласною Радою проекту створення єдиної територіальної громади в межах Могилів-Подільського району з адміністративним центром в м. Могилів-Подільський.

Про стан реформування закладів охорони здоров'я поінформувала головний лікар КПН РМЦПСД Євдокія Цибульчак - наразі здійснюються заходи щодо підписання декларацій з сімейними лікарями, успішно реалізується урядова програма "Доступні ліки", районною програмою "Охорона здоров'я" вживаються кроки спрямовані на збереження та оптимальне функціонування мережі закладів охорони здоров'я на території району, в тому числі і надання медичних послуг на вторинному рівні, забезпечується реалізація регіонального субпроекту щодо зниження смертності населення області від серцево-судинних патологій, забезпечення медичних закладів реактивами та обладнанням, надання медичних послуг та забезпечення медичними препаратами пільгових категорій населення. Також Євдокія Артемівна поінформувала про використання коштів Національної Служби Здоров'я та виконання передбачених вимог, показників та критеріїв протягом останніх трьох місяців - після отримання підприємством ліцензії. 

Крім цього, членам Координаційної ради було доведено інформацію про будівництво амбулаторій загальної  практики - сімейної  медицини в с. Бронниця та с. Озаринці, закупівлю санітарних автомобілів для цих абулаторій та стан співфінансуваня цих заходів з районного  бюджету. 

Щодо організації та проведення загальних зборів громадян за місцем проживання було внесено певні рекомендації щодо участі в них як депутатів, дільничних інспекторів так і представників інших установ та організацій.

Враховуючи загальнодержавну релігійну ситуацію та необхідність дотримання чинного законодавства України щодо переходу церков від Московського патріархату в підпорядкованість Православній церкві  України було рекомендовано ознайомитись з вимогами Закону України "Про внесення змін до деяких законів України щодо підлеглості релігійних організацій  та процедури державної реєстрації релігійних організацій зі статусом юридичної особи" та забезпечити розмежування прийняття рішень членами релігійної та територіальної громади.

По всіх питаннях, що розглядались на засіданні Координаційної ради прийнято відповідні рішення.