Координаційна рада з питань місцевого самоврядування 19.09.2019 рік

      19 вересня 2019 року у приміщенні державного підприємства «Могилів-Подільський лісгосп» відбулося засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. В засіданні взяли участь голова районної ради Володимир Сірант, заступник голови районної ради Михайло Слободянюк, заступник голови райдержадміністрації Михайло Гоцуляк, директор ДП «Могилів-Подільський лісгосп» Віктор Іщук, головний лікар КНП «Могилів-Подільський РМЦ ПМСД» Євдокія Цибульчак, начальник служби у справах дітей, сім’ї та молоді РДА Юрій Яцук, начальник відділу освіти РДА Юрій Мельник, головний спеціаліст відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури РДА Наталія Шевчук, 25 сільських та селищний голова. 

      Під головуванням голови районної ради Володимира Сіранта було прийнято порядок денний Координаційної ради з наступним переліком питань:

- Про стан готовності об'єктів соціальної сфери району бюджетних установ 

  до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 роки

- Про відпочинок та оздоровлення дітей влітку 2019 року

- Про стан та перспективи розвитку лісового господарства та лісопереробної   

  галузі району

- Про добровільне об’єднання територіальних громад

- Про стан фінансування ФАПів на території району.

       В ході обговорення готовності об'єктів соціальної сфери району бюджетних установ  до роботи в осінньо-зимовий період 2019-2020 роки Володимир Сірант акцентував увагу на необхідності вжити заходів щодо утеплення приміщень з метою оптимізації використання паливних матеріалів та енергоносіїв.

    Начальник відділу освіти Юрій Мельник довів до відома присутніх інформацію про відпочинок та оздоровлення дітей влітку 2019 року та на прохання сільських голів, щодо охоплення більшої кількості дітей літнім відпочинком на березі моря, зазначив, що у цьому році із 40 поданих заяв на відпочинок змогли задовольнити тільки 24.

     Не менш актуальним виявилося і питання про розвиток лісового господарства та лісопереробної галузі району. Директор ДП «Могилів-Подільський лісгосп» Віктор Іщук розповів про раціональне використання лісових ресурсів, про виконання Програми «Ліси України», за вимогами якої лісгоспом створено 1149 га нових лісів за останні 10 років. А також членам Координаційної ради розповіли про замірювання, чіпування дерев та ведення електронної бази лісових насаджень.

      Та надзвичайно важливим для учасників засідання виявилося питання про добровільне об’єднання територіальних громад. Заступник голови районної ради Михайло Слободянюк поінформував про проекти адміністративно-територіального устрою Вінницької області загалом та Могилів-Подільського району зокрема. Останній із запропонованих проектів розглядає можливість утворення 3 ОТГ в районі, а саме: Могилів-Подільська, Вендичанська, Яришівська. Членами Координаційної ради було розглянуто пропозицію щодо утворення однієї єдиної Могилів-Подільської ОТГ з метою збереження цілісності району, єдиної культури та традицій. Також наголосили на необхідності проведення попереднього розрахунку фінансової спроможності перспективної об’єднаної територіальної громади, який дозволить оцінити переваги та ризики такого об’єднання, визначити потребу в пошуку додаткових коштів та упорядкуванні видатків. Не залишився й поза увагою присутніх досвід та результати утворених ОТГ в інших районах та областях України.

         І на завершення засідання Євдокія Цибульчак наголосила про необхідність фінансування закупівлі пільгових ліків для окремих груп населення району та висловила подяку головам місцевих рад району за сприяння в збереженні ФАПів у сільській місцевості.