Координаційна рада з питань місцевого самоврядування 22.11.2018 р.

22 листопада 2018 року відбулась Координаційна рада з питань місцевого самоврядування при голові районної ради. В засіданні взяли участь голова районної ради Володимир Cірант, керівник апарату райдержадміністрації Майя Косенко, сільські голови, керівники комунальних установ районної ради, завідувачі амбулаторій загальної практики-сімейної медицини, директор районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Світлана Антонюк, в.о. начальника відділу містобудування, архітектури, житлово-комунального господарства та інфраструктури райдержадмінстрації Тетяна Кравець.

На розгляд засідання винесено наступні питання:

- Про хід реформування медицини в Могилів-Подільському районі (Цибульчак Є. А.)

- Про забезпечення системної роботи щодо надання якісних соціальних послуг сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах (Антонюк С. І.)

- Про стан забезпечення питною водою населення району (Кравець Т. І.)

- Про перспективний план роботи Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради на  2019 рік (Трачук В. П.).

Розглянуті питання порядку денного є актуальними та пріоритетними в роботі селищного, сільських голів, а їх вирішення - це великий обсяг роботи для керівників територіальних громад.

Інформуючи про хід реформування медицини в районі, головний лікар КНП "Районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги" Євдокія Цибульчак зазначила, що населенням району підписано 20628 декларацій з сімейними лікарями центру, що становить близько 60% жителів району, проте існує проблема стосовно подальшої роботи  6 сімейних лікарів, які не набрали мінімальної кількості 1100 декларацій. Також під питанням є і подальша діяльність ФАП-ів, функціонування яких в структурі медичних закладів не передбачається чинним законодавством. З метою збереження їх прийнято районну програму "Охорона здоров'я", фінасування якої передбачено з районного та місцевих бюджетів.

Про забезпечення системної роботи щодо надання якісних соціальних послуг сім'ям, які перебувають у складних життєвих обставинах інформувала директор Районного центру соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді Світлана Антонюк. Соціальний супровід та нагляд за сім'ями, які опинились в складних життєвих обставинах, координація дій органів влади та усіх причетних щодо недопущення вилучення дітей з сім'ї.

Про проблемні питання та рекомендації щодо їх вирішення стосовно забезпечення населення питною водою, необхідність постійного контролю, здійснення проб та досліджень води, проведення робіт по відведенню санітарно-охоронних зон та встановлення огорож навколо об'єктів водопостачання  наголошувала селищному та сільським головам Тетяна Кравець.

Окрім всього було прийнято і рішення про перспективний план роботи Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради на 2019 рік.