Круглий стіл з нагоди Дня Соборності України

22 січня на базі Могилів-Подільської районної бібліотеки відбулось засідання круглого столу, присвячене Дню Соборності України. В обговоренні історичних фактів та їх наслідків, висновків, які повинні зробити українці з тих подій, взяли участь голова районної ради Володимир Сірант, працівники районної бібліотеки, краєзнавці, представники сфери культури, викладачі, учні та студенти навчальних закладів.

Це свято відзначається щорічно, починаючи з 1999 року, в день проголошення Акту возз’єднання Української Народної Республіки та Західно-Української Народної Республіки, що відбулося 22 січня 1919 року на Софійській площі в Києві.

Сьогодні, після двох десятків років Незалежності, проблема соборності України є, на жаль, не менш актуальною, проте Акт возз’єднання УНР та ЗУНР – історичний факт, який показав безсилля будь-яких спроб роз’єднати український народ та протиставити українців один одному.

Дуже символічним є ланцюг Злуки, який був організований у 1990 році та об’єднав українців від Львова до Києва. Він  окрилив і надихнув, змусив повірити у власні сили і перестати боятись режиму.

Сьогодні, як і в далеких 1919-му та в 1990-му роках бачимо, наскільки популярні національні ідеї, наскільки свідомих патріотів виховала Україна, наскільки ми готові відстоювати соборність та незалежність…

На жаль, не всі висновки зроблені правильно, на жаль нас і далі розділяють...

Тому маємо дуже велику надію, що стане сил зберегти Україну, припинити кров, у мирі та спокої виховувати дітей та онуків, жити в незалежній та процвітаючій Україні…