Нарада щодо проведення чергових виборів

10 вересня 2015 року відбулась нарада з селищним, сільськими головами щодо проведення чергових виборів  депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів  25  жовтня  2015 року. В нараді взяли участь голова районної ради Володимир Сірант, голова районної державної адміністрації Олег Китасюк, заступник голови районної виборчої комісії Олексій Дерещук.

Останній поінформував, що згідно  календарного  плану основних організаційних  заходів з підготовки та проведення  перших місцевих виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015  року  подання  до відповідної  територіальної виборчої комісії кандидатур до складу відповідних сільських, селищної виборчих комісій повинно здійснюватися до 9 вересня 2015  року включно. Подання  здійснюється  районними організаціями політичних партій, зазначеними у ч. 2 ст. 22 Закону України «Про місцеві вибори».  Проте, станом на  вказану дату кандидатури подані не  в повному обсязі і  виборчі комісії не  сформовані.  Для проведення на належному рівні виборчого  процесу та формування складу відповідних сільських, селищної виборчих комісій районна виборча комісія  повинна доукомплектувати ці комісії на 199 чоловік.  Календарна дата формування комісій до 12  вересня 2015 року включно.  До сільських, селищного голів висловлено побажання в сприянні   формуванню виборчих комісій та рекомендувати до включення в їх склад осіб, котрі мають досвід роботи в цій сфері.

Крім того під час наради начальником організаційного  відділу виконавчого  апарату районної ради Ларисою Дудик та заступником голови районної ради  Володимиром Трачуком було надано роз’яснення щодо забезпечення твердим паливом учасників антитерористичної операції та доведено до відома сільських, селищного голів лист Генерального директора  ВОКСЛП “Віноблагроліс» А. В. Іванця. Зокрема, про те, що до ВОКСЛП «Віноблагроліс» надходять масові звернення щодо забезпечення паливними дровами учасників антитерористичної операції. Так, згідно п.19 ст. 6 закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» особи, які захищають незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України і брали безпосередню участь  в антитерористичній операції, належать до учасників бойових дій. Згідно вищеназваного Закону, п. 6 ст. 12 учасникам бойових дій надається  пільгова 75% знижка вартості палива в межах норм, встановлених населенню для осіб, які проживають у будинках, що не мають центрального опалення.  Органи соціального  захисту  населення  проводять  у   2015   році   розрахунки  розмірів

субсидій  на тверде паливо на підставі натуральних норм, затверджених розпорядженням  облдержадміністрації за №133  від 04.03.2015 року, які надаються населенню з  урахуванням пільг, передбачених законодавством у вигляді готівки для відшкодування витрат по його придбанню за рахунок субвенцій з державного бюджету з розрахунку  1261  грн. на  1  тону твердого палива.  В зв’язку з цим селищному, сільським головам рекомендовано провести роз’яснювальну роботу серед учасників антитерористичної операції стосовно необхідності звернення  для отримання  пільг по придбанню твердого палива, в тому числі  дров паливних, до органів соціального захисту населення.

Також до селищного, сільських голів доведено зміст постанов Центральної Виборчої Комісії від 25.08.2015 № 181 «Про затвердження форми та кольору виборчих бюлетенів з виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних, міських, районних у містах, сільських, селищних рад, сільських, селищних, міських голів та старост сіл, селищ для голосування у відповідних виборчих округах» та від 28.08.2015 №194 «Про Календарний план основних організаційних заходів з підготовки та проведення перших виборів депутатів сільських, селищних, міських рад об’єднаних територіальних громад та відповідних сільських, селищних, міських голів 25 жовтня 2015 року»