Нарада з сільськими головами та директорами шкіл 15.04.2016 р.

15 квітня  2016  року під головуванням заступника голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Людмили Пріян відбулась нарада з селищним, сільськими головами та директорами загальноосвітніх закладів району. В роботі наради взяли участь і голова районної ради Володимир Сірант та заступник голови районної ради Михайло Слободянюк.

В ході наради обговорили проблеми та перспективи участі територіальних громад у грантових проектах, в тому числі, в напрямку удосконалення матеріально-технічної бази навчальних закладів. Присутнім було наголошено на необхідності залучення інвестицій в розвиток району та окремих об’єктів. Начальник відділу економіки Наталя Косарчук наголосила на тому, що відділ готовий надати всю необхідну методичну допомогу для тих громад, які бажають брати участь у обласних та загальнодержавних конкурсах.

Голова районної ради підсумував роботу відділу економіки в цьому напрямку, наголосивши на необхідності проведення більш ефективної роботи та індивідуальному підході до потреб кожної територіальної громади району.

Під час обговорення  було висловлено думки щодо врахування потреби в коштах на виготовлення-проектно-технічної документації майбутніх проектів при плануванні бюджетів селищної та сільських рад; необхідності виходу зі збалансованої Стратегії розвитку  конкретної територіальної громади тощо. Також районній державній адміністрації рекомендовано розробити заходи щодо індивідуального підходу в рамках співпраці з територіальними громадами з метою залучення інвестицій.

Також на порядок денний засідання було винесено питання щодо пропагування служби за контрактом в ЗСУ.

Ще одним важливим питанням, яке обговорили присутні стала оптимізація мережі навчальних закладів у Могилів-Подільському районі.

Начальник відділу освіти райдержадміністрації  Юрій Мельник довів присутнім інформацію щодо нормативної бази, якою регламентується проведення реформи.

Виходячи з ситуації, яка склалась на сьогоднішній день щодо фінансування, матеріально-технічного забезпечення та підтримки селищною, сільськими радами Юрій Іванович  довів план заходів, які передбачається провести з цією метою, серед яких скорочення працівників навчальних закладів (окрім вчительського складу), оптимізація класів Вендичанської школи-гімназії, а також реорганізація деяких інших загальноосвітніх навчальних закладів.

З метою вивчення ситуації та затвердження напрямків роботи, районній державній адміністрації було рекомендовано створити робочу групу з питань оптимізації мережі навчальних закладів району, куди б увійшли представники профільних управлінь і відділів райдержадміністрації, представники постійних комісій районної ради, заступник голови районної ради та заступник голови райдержадміністрації тощо.