Нарада з учасниками АТО та членами їх сімей 19.04.2016 р.

19 квітня 2016 року, вперше в Могилів-Подільському районі, відбулась зустріч з учасниками антитерористичної операції та членами їх сімей, яка спрямована на вивчення та вирішення проблем, з якими стикаються представники цієї категорії громадян.

З метою ознайомлення з переліком послуг, які надаються структурними підрозділами районної державної адміністрації та іншими установами району, під час засідання інформували: заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лариса Кужелівська, директор районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Світлана Антонюк, завідувач інформаційно-аналітичним кабінетом КУ «Могилів-Подільський районний медичний центр  первинної медико-санітарної допомоги» Олена Манжурова, головний спеціаліст відділу освіти райдержадміністрації Оксана Січкар, заступник начальника Могилів-Подільського міськрайонного центру зайнятості Інна Ткач, начальник управління Держгеокадастру у Могилів-Подільському районі Лідія Гулько, заступник начальника Могилів-Подільського міькрайонного управління юстиції Галина Білоус, начальник відділення забезпечення Могилів-Подільського ОМВК Юрій Чорнодолюк, головний спеціаліст-адміністратор центру надання адміністративних послуг районної державної адміністрації Володимир Стойлов та начальник відділу інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Тетяна Чувашова.

В ході засідання присутні ознайомились з переліком послуг, які надаються районним центром соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в рамках підтримки учасників антитерористичної операції та членів їх сімей. Заступник начальника управління соціального захисту населення райдержадміністрації Лариса Кужелівська поінформувала стосовно пільг та компенсацій, що надаються учасникам бойових дій та членам їх сімей, в тому числі пільговий проїзд, щорічна грошова разова допомога ветеранам війни та особам, на яких поширюється дія Законів України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту, пільги на тверде паливо, скраплений газ та комунальні послуги. Олена Манжурова, в свою чергу, поінформувала про заходи, які були вжиті центром з метою реабілітації демобілізованих та закликала присутніх до взаємодії, адже вся робота націлена на те, щоб допомогти колишнім бійцям адаптуватись в мирному житті. Також було відмічено, що на жаль, в районі немає кваліфікованих спеціалістів та установ, які б забезпечили психологічну реабілітацію. Проте, є можливість безкоштовної 14-денної реабілітації в санаторно-курортних закладах Харківської, Київської, Чернігівської та Одеської областей.

Начальник управління Держгеокадасту у Могилів-Подільському районі Лідія Гулько поінформувала, що очолюваним нею управлінням проводиться робота по забезпеченню учасників антитерористичної операції земельними ділянками згідно законодавчо визначених норм, надаються консультаційні послуги та супровід на протязі періоду оформлення правовстановлюючих документів. Також Лідія Василівна повідомила, що з 482 бійців, що побували на Сході, заяви на отримання земельних ділянок подано 249 особами, дозволи отримали 219 осіб, а закінчили роботу по оформленню документів та отримали у власність земельні ділянки 49 жителів району.

Представником відділу освіти було повідомлено, що на території району проживає та навчається 71 дитина з сімей учасників АТО. Робота відділу освіти спрямована на психологічну підтримку та розвиток цих дітей. Через те, що кількість практикуючих психологів в районі всього 14, з метою охоплення послугами учнів на території всього району створюються мобільні групи, що забезпечують психологічний супровід. Безкоштовне харчування та оздоровлення дітей учасників АТО забезпечується за рахунок фінансування з районного  бюджету.

Окрім усього сказаного учасникам зібрання було  повідомлено про  можливість безоплатного отримання юридичних послуг та консультацій, що  надаються за підтримки Томашпільського центру надання безоплатної правової допомоги. Заступник начальника Могилів-Подільського МРЦЗ Інна Ткач повідомила про спектр послуг, які надаються міськрайонним центром зайнятості з працевлаштування, професійного навчання та забезпечення робочими місцями.

Також, з метою охоплення державною підтримкою мобілізованих та демобілізованих бійців, забезпечується взаємодія об’єднаного військового комісаріату з управліннями і службами району. 

Начальник відділу інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Тетяна Чувашова надала інформацію  щодо  громадських організацій, які створені на території району з метою захисту інтересів учасників АТО – «Подільська регіональна організація учасників бойових дій, антитерористичних операцій «Захист» та відокремленого підрозділу Громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» та волонтерських груп, які підтримують бійців на сході..

На завершення до співпраці закликав один з волонтерів, які збезпечують підтримку бійців Василь Кізка. А депутат районної ради Валерій Станкевич, який одночасно є заступником голови  відокремленого підрозділу Громадської спілки «Всеукраїнське об’єднання учасників бойових дій та волонтерів АТО» та командиром військової частини А-07563 с. Серебрія,  наголоситв на тому, що вирішення будь-якої проблеми, в тому числі й гострої – можливе. Потрібно лише розробити механізм та залучити до  цього компетентних осіб, виробити стратегію і працювати в напрямку підтримки тих, хто  цього найбільше потребує, як приклад  навів забезпечення дровами жителів с. Серебрія.

Голова «Подільської регіональної організації учасників бойових дій, антитерористичних операцій «Захист» Ігор Павлик поінформував присутніх щодо  деяких соціальних гарантій, які забезпечуються державою: це і пільговий проїзд учасників бойових дій, і можливість отримання додаткової оплачуваної відпустки, і вихід на пенсію у віці 55  років, відсутність необхідності оформлення автоцивілки для учаників АТО тощо. Стосовно  однієї з найгостріших проблем, які нині стоїть перед членами сімей учасників АТО – забезпечення паливними дровами на опалювальний період – запропонував передбачити такі заходи в Програмі соціально-економічного розвитку Могилів-Подільського району у 2016 та наступних роках.  Також Ігор Анатолійович поінформував, що з метою забезпечення соціальними гарантіями, які не передбачено  державними програмами, деякими органами місцевого самоврядування були прийняті програми на підтримку учасників АТО та членів їх сімей, які проживають в територіальних громадах.

Заступник голови районної ради Михайло Слободянюк відмітив актуальність проведення таких заходів та повідомив, що районна рада завжди стоїть на боці вирішення проблем, в тому числі це безкоштовне харчування та оздоровлення дітей учасників антитерористичної операції, пільговий проїзд тощо. Також депутати готові приймати активну участь у пошуку шляхів вирішення інших проблем, з якими стикаються колишні бійці та члени їх  сімей.

По завершенню виступів заступник голови райдержадміністрації з гуманітарних питань Людмила Пріян підсумувала, що  в результаті сьогоднішньої зустрічі вдалось виділити такі головні проблеми: забезпечення паливними дровами, надання психологічної підтримки демобілізованим та членам їх сімей, виділення земельних ділянок та супровід учасників АТО  під час оформлення правовстановлюючих документів.  Оскільки такі зустрічі планується проводити щомісячно, висловила надію, що  буде забезпечено  вирішення і інших проблем тих, хто стоїть на захисті країни.