Про реалізацію проектів районного конкурсу

У Серебрійській школі встановили пластикові вікна, нові ноутбуки поповнили комп’ютерний клас у Серебринецькій школі, а у Вендичанській - обладнали стадіон спортивними тренажерами.

Щорічний районний конкурс проектів розвитку територіальних громад стартував у 2017 році з бюджетом на суму 360 тисяч гривень. На реалізацію своїх проектів переможці отримали з районного бюджету по 60 тисяч гривень. Доля співфінансування сільських і селищної рад склала - 40 тисяч гривень, ще 20 тисяч – інші джерела.

22 вересня заступник голови районної ради Михайло Слободянюк, заступник голови райдержадміністрації Михайло Гоцуляк, методист методичного кабінету відділу освіти Альона Дідик побували у навчальних закладах та оглянули результати реалізованих проектів.

Завдяки проекту «Підвищення енергоефективності громадських закладів. Розвиток школи сьогодні - майбутнє села завтра» оновилася будівля Серебрійської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів. Директор навчального закладу Антоніна Бедель розповіла, що завдяки проекту утеплили школу: встановили 10 пластикових вікон у коридорі, два - у музеї та повністю оновили веранду. Роботи тривали два тижні. Зі слів Анатоніни Бедель, з розумінням поставилися до проекту сільський голова Олег Будяк та депутати, які, окрім 40 тисяч гривень, додатково виділили ще 30 тисяч. Це дало змогу повністю втілити заплановане.

- Ми вперше взяли участь у написанні проектів. І дуже раді, що змогли самі заробити кошти, так би мовити випробувати свої сили. Приємно, що нам допомогла сільська рада, долучилися батьки та спонсори. Наразі будемо писати новий проект, щоб обладнати у школі належне опалення, - каже Анатоніна Бедель. І додає, що спільними зусиллями цю справу вже розпочали. У двох класних кімнатах встановили парове опалення, частково замінили підлогу. Найближчим часом будуть завезені нові меблі для кабінетів хімії та фізики.

Колектив Серебринецької загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів шість років поспіль бере участь у грантових конкурсах різних рівнів. Директор навчального закладу Оксана Сірант показує сертифікати конкурсів обласного рівня та за сприянння Європейського Союзу.

 - Успіх реалізованих проектів спонукає не зупинятися. У розробці ще кілька проектів, які неодмінно будуть втіленні в життя школи, - розповідає директор. - На сьогодні у школі проведено енергоефективні заходи – встановлено металопластикові вікна та дверні блоки. Працюємо над впровадженням сучасних технологій під час занять.

У 2014 році в обласному конкурсі виграли мультимедійний проектор на суму 10 тисяч гривень. А ось завдяки районному конкурсу втілено проект «Інформаційно-комунікаційні технології – крок до сучасної сільської школи». Закупили 8 ноутбуків, два телевізори та один проектор на суму 100 тисяч гривень. Ще будуть закуплені телевізор та аксесуари. Тож тепер повністю оновлений комп’ютерний клас. А мультимедійна техніка встановлена у кабінетах і активно застосовується під час уроків.

Оксана Сірант вдячна сільському голові Івану Фрасинюку та депутатам, які з розумінням поставилися до ініціатив школи. У цьому році з сільського бюджету виділили 40 тисяч гривень на районний конкурс і 30 тисяч гривень на обласний.

Проект «Зміцнення матеріально-технічної бази стадіону» Вендичанськіої загальноосвітньої школи I-IIIступенів, гімназії також серед переможців першого районного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Бюджет проекту склав 122 тисячі гривень. Окрім коштів районного та селищного бюджетів, до співфінансування долучилася компанія «Євросолар» та виділила школі 22 тисячі гривень.

 Спортивні споруди замовляли у спеціалізованої київської фірми. Роботи по монтажу провели оперативно та якісно. І в День фізичної культури та спорту урочисто відкрили оновлений стадіон. Директор навчального закладу Людмила Пріян каже, що діти із задоволенням займаються на свіжому повітрі під час уроків фізкультури, на перервах та й навіть у вихідні дні. До їхніх послуг баскетбольні стенди, тернікети, доріжки, спортивний комплекс Воркаут, який дуже популярний серед шкільної молоді. На турнікових конструкціях тренуються навіть учні молодших класів. Старі спортивні споруди та лівочки відремонтували та пофарбували. У планах встановити сучасну огорожу, щоб стадіон був комфортний для занять школярів і звісно мав гарний естетичний вигляд. 

Людмила Пріян вдячна селищному голові Анатолію Крижанівському, депутатам, благодійникам, які гуртуються навколо навчального закладу, беруть участь у співфінансуванні.

- Перемога у районному конкурсі проектів – це хороший досвід співпраці з громадою та благодійниками. А тому продовжимо цю практику, щоб завершити капітальний ремонт спортивної зали, - ділиться планами керівник.   

Переможці щорічного районного конкурсу проектів розвитку територіальних громад успішно втілили його головне завдання - раціонально використали бюджетні кошти задля комфортного навчання дітей. А головне згуртували навколо своїх проектів громаду та спонсорів. Тож наступного року чекаємо на нові ініціативи та ідеї.

Людмила Колесник