Про роботу Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради

На порядок денний пленарного засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування було винесено питання «Про стан надання медичної допомоги різних видів та інтенсивності відповідно до потреб населення області та хід виконання обласної Програми “Майбутнє Вінничанин в збережені здоров’я громадян” на 2016-2020 роки», затвердженої рішенням 4 сесії обласної Ради 7 скликання від 11 лютого 2016 року №45”.

В ході засідання  начальником Департаменту охорони здоров'я ОДА Людмилою Грабович та  головою постійної комісії обласної Ради з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення  було презентовано інформацію з зазначеного питання.

Зокрема Людмила Олексіївна поінформувала про програму «Доступні ліки», яка починає працювати з 1 квітня 2017 року та має забезпечити безкоштовними ліками кожного українця, який має захворювання серцево-судинної системи, бронхіальної астми та цукрового діабету - згідно з програмою, українці матимуть можливість виключно за рецептом лікаря отримати найдешевші ліки для лікування трьох вказаних захворювань безкоштовно. Якщо хтось захоче купити дорожчий асортимент, то повинен буде доплатити різницю.

Також в ході засідання обговорили питання фінансування медичної галузі, необхідність проведення медичної реформи та створення госпітальних округів.

За результатами зустрічі учасники Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові Вінницької обласної Ради прийняли рішення «Про стан надання медичної допомоги та хід виконання обласної Програми «Майбутнє Вінниччини в збереженні здоров’я громадян» на 2016 – 2020 роки». У ньому визначили пріоритетними напрямами діяльності збереження здоров’я вінничан до2020 року, вирішили розвивати службу екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, постійно оновлювати регіональний резерв лікарських засобів та виробів медичного призначення.