Про заходи протидії COVID-19

   16 березня 2020 року на щотижневій нараді з керівниками комунальних закладів, установ Могилів-Подільського району заступник голови районної ради Михайло Слободянюк для організації виконання довів Протокол № 6 засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 12.03.2020 року, зокрема:

1. Селищному та сільським головам району на засіданнях місцевих комісії з питань техногенної-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій встановити обмежувальні протиепідемічні заходи на території відповідних адміністративно-територіальних одиниць:

1.1. Заборонити проведення масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування.

Термін виконання: з 12 березня по 03 квітня 2020 року

1.2. Призупинити роботу закладів освіти, строком на три тижні.

Термін виконання: з 12 березня по 03 квітня 2020 року

1.3. Посилити протиепідемічний режим на підприємствах, в установах, організаціях незалежно від форми власності, у місцях масового скупчення людей (на авто- та залізничних вокзалах, ринках, супермаркетах, закладах громадського харчування) з проведенням поточних дезінфекційних заходів.

Термін виконання: невідкладно

1.4. Максимально обмежити:

-пересування населення між населеними пунктами, а також пересування в громадських місцях без крайньої потреби;

-проведення культурних, політичних, спортивних, соціальних, релігійних та інших заходів за масовою участю громадян, виключити планування таких заходів, у тому числі пов’язаних з виїздом громадян України за кордон до стабілізації ситуації.

Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду           

1.5. Продовжити проведення  санітарно-освітньої роботи серед населення з питань профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19 та доведення до населення відповідних пам`яток, інформаційних матеріалів та рекомендацій населенню максимально обмежити фізичні контакти.

Термін виконання: постійно

 1.6. Чітко визначитись з кадровим потенціалом та матеріальними ресурсами, які можуть бути залучені до проведення протиепідемічних заходів та забезпечити їх готовність до виконання  визначених завдань.

Термін виконання: невідкладно

1.7. Скасувати або максимально перевести в режим телефонних або відеоконференцій  усі нараді заходи та засідання колегіальних і дорадчих органів (зокрема громадських слухань і обговорень), у тому числі органів місцевого самоврядування.

Термін виконання: невідкладно

1.8. Скасувати до особливого розпорядження проведення особистих прийомів громадян в усіх органах державної влади та органах місцевого самоврядування.

Термін виконання: невідкладно

1.9. Розглянути питання щодо забезпечення населення продовольством та предметами першої необхідності в режимі доставки, особливо щодо осіб похилого віку, які мають найбільший ризик настання летальних наслідків.

Термін виконання: невідкладно

1.10.  Повноваження органів місцевого самоврядування в умовах карантину здійснювати відповідно до статті 30 Закону України « Про захист населення від інфекційних хвороб».

2. Начальнику  управління Держпродспоживслужби у Могилів-Подільському районі Вусатому І.І. спільно з  районним  відділом  поліції ГУ НП у Вінницькій області, селищному та сільським головам району заборонити роботу стихійних ринків з продажу харчових продуктів на території району.

  Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду

3. Керівникам закладів  охорони здоров’я району, Начальнику  управління Держпродспоживслужби у Могилів-Подільському районі Вусатому І.І., Начальнику ВСП Могилів-Подільського міжрайонного відділу лабораторних досліджень ДУ « Вінницькій обласний лабораторний центр МОЗ України» забезпечити контроль дотримання санітарно-гігієнічного і протиепідемічного режимів в лікувально-профілактичних закладах.

3.1. Чітко визначитись з кадровим потенціалом та матеріальними ресурсами, які можуть бути залучені до проведення протиепідемічних заходів та забезпечити їх готовність до виконання  визначених завдань.

Термін виконання: невідкладно

3.2. Організувати постійний моніторинг епідемічної ситуації з урахуванням ризику занесення коронавірусної інфекції із сусідніх територій та держав.

Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду

3.3. Провести розрахунки та уточнити номенклатуру регіональних та місцевих резервів матеріальних засобів для запобігання та ліквідації наслідків поширення коронавірусної інфекції.

Термін виконання: невідкладно    

4. Начальнику відділу освіти районної державної адміністрації  ( Мельнику Ю.І.)

4.1. Призупинити роботу закладів освіти, терміном  на три тижні.

Термін виконання: з 12 березня по 03 квітня 2020 року

4.2.Організувати:

-переведення діяльності усіх закладів освіти в режим дистанційного навчання;

Термін виконання: невідкладно

-навчання дітей, школярів, батьків та персоналу щодо загальних правил профілактики гострих респіраторних захворювань та захворювань, спричинених новим коронавірусом, з використанням веб-сайтів, листів, плакатів та оголошень.

Термін виконання: постійно

 5.   Керівнику спеціалізованої служби транспортного забезпечення в межах повноважень продовжувати заходи щодо посиленого протиепідемічного режиму на автовокзалах, транспорті, з проведенням дезінфекції  приміського автотранспорту. Для роз’яснень звернутися до ВСП Могилів-Подільський міжрайонний відділ лабораторних досліджень ДУ Вінницькій обласний лабораторний центр   МОЗ України» ( Манжуров В.В.).

   Термін виконання:  постійно

6. Керівникам підприємств, установ та організації усіх форм власності рекомендувати:

 6.1.Запровадити щоденний температурний скринінг персоналу, негайно відправляти додому на самоізоляцію усіх працівників, які мають ознаки гострих респіраторних захворювань з послідуючим обов`язковим  повідомленням  територіальних лікувальних закладів та територіальних структурних підрозділів ДУ «Вінницький ОЛЦ МОЗ України»

Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду

6.2.Максимально перевести здійснювальну персоналом роботу на віддалений доступ із застосуванням електронних комунікацій і технологій;

Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду

6.3. Запровадити режим профілактичного спостереження за особами із числа персоналу, які відвідували країни інфекційного ризику.

Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду

6.4.Передбасити режим регулярного провітрювання службових приміщень, за можливості здійснювати дезінфекційні заходи за допомогою кварцювання;

Термін виконання: постійно протягом епідемічного періоду

7. Керівникам засобів масової інформації району продовжити проведення санітарно-освітньої роботи серед населення з питань профілактики гострої респіраторної хвороби COVID-19 та доведення до населення відповідних пам`яток, інформаційних матеріалів та рекомендацій населенню максимально обмежити фізичні контакти.

Термін виконання: постійно

8. Контроль за виконанням рішення покласти на  заступника голови райдержадміністрації М.І.Гоцуляка

   Підсумовуючи, голова районної ради Володимир Сірант зобов'язав керівників комунальних закладів забезпечити дотримання карантинних заходів.