Робоча поїздка керівництва району до Яришівської територіальної громади

 

Голова районної ради Олег Антонюк  та голова райдержадміністрації Михайло Вдовцов 11 квітня 2012 року  здійснили поїздку в с.Лядова.

  Лядова не стала випадковістю або ж збігом обставин. Мальовниче древнє подільське село сьогодні готується до визначної події – 1000-річчя з дня заснування Антонієм Печерським скельного монастиря. Монастир, крім того що є історичною спадщиною, є одним з семи чудес Вінниччини. До святкування готується вся Вінниччина, буде багато гостей з усіх куточків України, і село стане візитівкою не тільки району і області, а й усієї України, оскільки на ювілей приїде багато зарубіжних гостей.

Але свій візит в село керівники району розпочали не з монастиря, а з місцевої школи. Їх зустріли сільський голова Ніна Гнатюк та директор школи Олег Ткачук, перший заступник голови райдержадміністрації Володимир Стус та начальник відділу зв’язків і засобами масової інформації Оксана Григор’єва.

Розмова присутніх одразу перейшла в конструктивне русло, висловлено думку з приводу того, яким буде село напередодні цієї визначної події. Школа, її подвір’я сподобались голові і на імпровізованій зустрічі з педагогічним колективом керівники поділилися своїм баченням виховання підростаючого покоління. Перш за все, діти, які виховуються у селі, повинні вміти працювати на землі, ростити городину, вміти садити та щепити дерева, доглядати за виноградом. Треба покращити трудове навчання на присадибних ділянках. Вчительський колектив з інтересом вислухав пропозицію взяти активну участь у наведенні порядку на селі. А розпочинати треба з власного подвір’я, адже може статися так, що святкування ювілею монастиря пройде на державному рівні, і не виключений приїзд Президента.

Дорогою до монастиря  побували у Лядівському клубі та бібліотеці. В бібліотеці голова поцікавився книжковим фондом та періодичними виданнями, які передплачує бібліотека. Завідуючий клубом розповів про ту роботу, яка проводиться силами клубних працівників.

На території монастиря гостей зустрів настоятель отець Антоній. Після короткого екскурсу в історію монастиря отець Антоній розповів і показав гостям те, що вже зроблено в монастирі, показав майбутні келії братського корпусу. Побували представники влади і біля кринички святого Антонія, де крім джерела є купальня.

 Настоятеля запевнили, що нададуть допомогу, буде побудована дорога до монастиря. Продовжується збір коштів на головний монастирський дзвін. Але основним об’єктом, як сказав отець Антоній, є відбудова зірваного у 1938 році Храму усікновення голови Іоанна Предтечі. Роботи тут стримують грунтові води, які треба знайти і відвести від об’єкту будівництва.

Голови районної ради та райдержадміністрації  побували у келії Антонія Печерського та у новозбудованому храмі.

Більш повну уяву про монастирське життя  було отримано після відвідин каменерізної майстерні, столярного цеху, тваринницьких ферм, молодого садка, посадженого монахами.

В народі кажуть: «Краще один раз побачити, ніж сто разів почути». Час минає швидко, і голова районної ради  та голова райдержадміністрації, його заступник були одностайні в одному: часу залишається небагато, тож потрібно розробити план робіт і працювати, щоб гідно відмітити 1000-річчя нашої Подільської святині – Лядівського скельного монастиря.