Семінар-нарада з посадовими особами ОМС та виконавчої влади 17.01.2017

17 січня  2017 року за участю голови районної ради Володимира Сіранта та заступника голови районної державної адміністрації Сергія Григоренка відбулась семінар-нарада для посадових осіб органів місцевого самоврядування та представників виконавчої гілки влади.

На порядок денний було винесено ряд питань.

Так,  присутнім було доведено інформацію щодо підготовки грантових проектів у 2017 році.

Крім обласного конкурсу проектів розвитку територіальних громад та конкурсів, що проводяться Фондом регіонального розвитку в цьому році заплановано і проведення щорічного районного конкурсу проектів розвитку територіальних громад. Основними напрямки запланованих конкурсів проектів у 2017 році будуть енергоефективність та покращення екологічної ситуації.

Згідно Положення про порядок проведення щорічного районного конкурсу проектів розвитку територіальних громад основними напрямками конкурсних проектів  будуть:

1) зміцнення матеріально-технічної бази місцевих бюджетних установ соціально-культурної сфери закладів освіти, охорони здоров’я, культури, творчих колективів, популяризація історичної та культурної спадщини територіальних громад;

2) благоустрій населених пунктів:

3) підвищення енергоефективності громадських закладів, використання відновлювальних джерел енергії;

4) розвиток фізичної культури і спорту:

5) організація захисту громадського порядку;

6) охорона навколишнього природного середовища;

7) розвиток туристичної діяльності та курортної справи, відновлення народних промислів;

8) створення обслуговуючих сільськогосподарських кооперативів;

9) поліпшення безпеки життя, зменшення вразливості адміністративно-територіальних одиниць від підтоплення, виникнення природних та техногенних катастроф.

Також наразі відбуваються перемовини щодо  залучення коштів міжнародних організацій для розвитку району шляхом налагодження співпраці з іноземними партнерами.

Наступне питання з якого  було надано роз’яснення стосувалось порядку фінансування місцевих бюджетів у 2017  році.

Як відомо, в цьому році порядок функціонування бюджетної системи району здійснюватиметься шляхом впровадження програмного-цільового методу, що передбачає ряд суттєвих змін у бюджетному процесі. Начальник фінансового управління Іван Чічірко також поінформував про те, яким чином буде здійснюватись розподіл вільних залишків бюджету у 2017 році, в тому числі про  підтримку ДНЗ, враховуючи прийняття законів №5131 та №5132,  а також наголосив на дотриманні системності під час дофінансовуванні районного  бюджету селищним та сільськими бюджетами.

Ще один важливий момент стосувався дотримання законодавчих норм при внесенні змін та розподілі коштів місцевих бюджетів по кодах бюджетної класифікації.

Про здійснення нотаріальних дій та особливості оформлення спадщини в сільській місцевості надав роз’яснення Петро Ласкус.

Так за браком кваліфікованих упо-вноважених посадових осіб органів місцевого самоврядування, які б забезпечували надан-ня нотаріальних послуг у сільській місцевості, у 2017 році Могилів-Подільським відділом Томаш-пільського центру надання безоплатної правової допомоги будуть здійснюватись виїзди в територіальних громади для надання послу сільським жителям. Для забезпечення цього процесу, в рамках меморандумів про співпрацю з  бюро необхідно прийняти місцеві бюджетні програми для  здійснення фінансування заходів в громадах.

В ході семінар-наради було надано роз’яснення і щодо змін в організації та веденні військового  обліку чоловічого населення в селищній та сільських радах.