Великі історії малої батьківщини

Підведено підсумки краєзнавчого конкурсу «Великі історії малої батьківщини», який розпочався 1  квітня  минулого  року за підтримки Громадської ініціативи «Громадянин Могилева» (ГроМ) – Дмитро Кулібаба, Могилів-Подільської районної ради – Володимир Сірант, Відділу освіти Могилів-Подільської райдержадміністрації – Юрій Мельник.

Мета, яку ставили перед собою організатори –  це популяризація рідного краю та його історичної спадщини;  а зміст конкурсу полягав у зйомці короткого фільму та написанні анотації до нього.

Дуже приємно, що  учні та студенти навчальних закладів Могилів-Подільщини долучилась до участі у конкурсі та заявили про себе багатьма відеороботами.  Учасники конкурсу розказували про історію Лядівського скельного монастиря, Озаринецький старовинний млин, цікаві факти Другої світової війни, видатних діячів, які походили з нашого району, не обійшли увагою і найгострішу тему сьогодення – участь наших воїнів у війні на сході.

Призерами конкурсу стали учні Хоньковецької, Озаринецької СЗШ І-ІІІ ступенів, Вендичанської СЗШ (гімназії) І-ІІІ ст, Могилів-Подільської СЗШ І-ІІІ ст. № 5, студенти Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу.

Творчі колективи Озаринецької СЗШ І-ІІІ ст. та  Вендичанської СЗШ І-ІІІ ст. (гімназії) отримали дипломи ІІ ступеня та грошові премії у розмірі 1000 грн.,  студентка Могилів-Подільського технолого-економічного коледжу Маргарита Шлайфер  отримала диплом ІІІ ступеня та грошову винагороду 500 грн., а Хоньковецька СЗШ І-ІІІ ступенів була відзначена окремим дипломом та премією, адже відеосюжет про участь наших хлопців у війні на сході не  підлягав під жодну з номінацій, проте нікого з членів жюрі не залишив байдужим.

Також дипломи від керівника громадської ініціативи «Громадянин Могилева»  Дмитра Кулібаби та декана Історичного факультету КНУ ім. Тараса Шевченка Івана Патриляка за сприяння у проведенні конкурсу було вручено  голові Могилів-Подільської районної ради Володимиру Сіранту та начальнику відділу освіти Юрію Мельнику.  Окрім цього, кожному з організаторів та учасників конкурсу презентовано  книги «Холодний яр» (Ю. Горліс-Горський) та  «Війна і міф. Невідома Друга світова» (за загальною редакцією О. Зінченка, В. В’ятровича, М. Майорова).

На завершення голова районної ради Володимир Сірант закликав присутніх не зупинятись, передавати історичну спадщину наступним поколінням та відроджувати патріотичний дух української нації.

Заступник голови районної державної адміністрації Людмила Пріян відмітила справу яка була виведена на такий високий рівень, адже завдяки схожим проектам про наш край та наші видатні особистості  взнає Україна. Також Людмила Казимирівна висловила надію, що це буде не останній конкурс такого змісту. А начальник відділу освіти, Юрій Мельник, подякував кожному колективу, який взяв участь у  конкурсі, адже завдяки цьому  кожен ще трішечки більше взнав та полюбив свій край.