Відбулась чергова 20 сесія 7 скликання

3 жовтня 2017 року відбулась чергова 20  сесія районної ради 7  скликання.

Згідно Перспективного плану роботи районної ради на  2017 рік до порядку денного було включено  питання:

1.Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку  Могилів-Подільського району за І півріччя 2017 року

2.Про виконання районного бюджету за 6 місяців 2017 року

3.Про роботу закладів освіти району

4.Про роботу КП «Могилів-Подільська районна телерадіокомпанія «Об’єктив» Могилів-Подільської районної ради

5.Про готовність закладів району до роботи в осінньо-зимовий період.

Крім цього депутати розглянули питання врегулювання орендних відносин щодо майна, яке перебуває у власності територіальних громад сіл, селища Могилів-Подільського району, ряд земельних питань з затвердження нормативно-грошової оцінки земельних ділянок, питання прийняття районних програм  (військово-патріотичного виховання та розвитку стрілецьких видів спорту та розвитку бджільництва).  Крім того, до сесії районної ради надійшли дві заяви про складання депутатських повноважень від депутатів районної ради Китасюка О. І. та Юрченка І. В.

Незважаючи на те, що вказані районні програми  неодноразово розглядались на засіданнях постійних комісій та змінювались за рекомендаціями депутатів, рішення про їх затвердження не набрали достатньої кількості голосів.

Також депутати не проголосували за припинення повноважень своїх колег від БПП «Солідарність»Олега Китасюка та Ігоря Юрченка.

Що стосується інформації про хід виконання Програми економічного та соціального розвитку Могилів-Подільського району – то в ході обговорення депутати та сільські голови висловили велику стурбованість відсутністю заходів щодо  перезатарення та вивезення агрохімікатів з території  району, зокрема Бандишівської   сільської ради, де вони зберігаються на відкритій території;  сортування та вивезення твердих побутових відходів, ремонту та реконструкції об’єктів комунальної власності, ремонту об’єктів дорожнього господарства, надзвичайно важливого питання – забезпечення  населення питною водою, використання прихованих резервів для наповнення районного бюджету, врегулювання земельних, сприяння дотриманню законодавства  щодо сплати орендних ставок, виділення земельних ділянок учасникам АТО, розвитку туризму  тощо.

Голова районної ради Володимир Сірант  зауважив  що виконання роботи структурних підрозділів райдержадміністрації, районних цільових програм та  Програми економічного і соціального розвитку перебуває в дисонансі, ряд рішень районної ради не беруться до уваги і не виконуються. Робоча група по внесенню змін та доповнень до Програми економічного і соціального розвитку району не працює.

Виходячи з зауважень, які прозвучали, депутатам було запропоновано внести пропозицію до рішення «Про хід виконання Програми економічного і соціального розвитку району за І півріччя 2017 року» щодо визнання роботи з виконання програми незадовільною,  повідомлення про хід виконання програми ОДА та повторного звіту з цього питання, проте щодо цієї пропозиції думки депутатів не зійшлись, як і щодо прийняття проекту рішення вцілому.

Також депутатам було представлено  звіт про виконання районного бюджету у І півріччі 2017 року, роботу закладів освіти та стан готовності закладів до роботи в осінньо-зимовий період.