Відбулася 38 сесія районної ради

      Сьогодні, під головуванням Сіранта В.В., відбулося засідання позачергової 38 сесії Могилів-Подільської районної ради 7 скликання.

       Беззаперечно важливим та єдиним питанням порядку денного, що винесли на розгляд сесії, було питання «Про звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України щодо недопущення продажу землі сільськогосподарського призначення».

    Участь у сесії взяли 22 депутати районної ради, котрі одноголосно підтримали звернення щодо недопущення продажу земель сільськогосподарського призначення та внесли пропозицію розіслати дане звернення усім районним радам Вінницької області та заручитися їхньою підтримкою.

    Також депутатами районної ради було підтримано та направлено звернення до народного депутата України Геннадія Вацака.


"ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Могилів-Подільської районної ради щодо недопущення продажу землісільськогосподарськогопризначення

Шановні очільники Української держави!

    Сьогодні Україна через бездіяльність високопосадових чиновників, ігнорування звернень органів місцевого самоврядування та позицій всеукраїнських аграрних організацій стоїть перед вибором, який може кардинально змінити долю нашого народу, українського села і всієї країни. Від Ваших дій і рішень залежить майбутнє країни – стане вона руїною і новим джерелом дестабілізації в Європі чи вийде на шлях сталого розвитку і процвітання.

    Вважаємо, що аграрна галузь на даний час, особливо фермерські господарства, не готові до відкриття ринку землі ні в організаційному, ні в правовому, ні в економічному сенсі. Спроби започаткувати розпродаж землі мають місце на фоні недосконалого законодавства та численних неврегульованих питань, пов’язаних із земельними відносинами. Є низка проблем, які роблять відкриття ринку землі в теперішніх умовах вкрай небезпечним.

     Ми, депутати Могилів-Подільської районної ради, неодноразово зверталися до Вас про недопущення швидкого відкриття ринку землі та наголошували щодо необхідності за час дії мораторію провести комплекс заходів для підготовки такого надважливого кроку.

       Процвітає рейдерство та діють корупційні механізми переходу прав на землю в обхід мораторію, оскільки немає верховенства закону у справі захисту права власності. Рейдерські захоплення сільськогосподарських підприємств є наслідком недосконалої судової системи.  Адже відповідно до статті 124 Конституції України правосуддя в Україні здійснюють виключно суди.

      Сьогодні відсутні ринкові механізми, які повинні допомогти у формуванні ціни на землю. Відсутні механізми, програми пільгового кредитування національного українського сільськогосподарського товаровиробника, зокрема, і малих фермерських господарств, що ставить сільського господаря у неможливість конкуренції перед агрохолдингами та корпораціями, що мають можливість користуватися залученими іноземними інвестиціями.

      За умов бойових дій на сході України при відкритті ринку землі є ризик втрати територій. Також хочемо зауважити, що сьогодні не можуть реалізувати своє право учасники АТО, яким держава гарантувала отримання земельних ділянок в рамках безоплатної приватизації, не говорячи про недотримання умови Конституції, де кожен громадянин України має право на земельну ділянку.

    Отже, земля може стати заручницею спекулятивних дій, внаслідок яких буде зірвано злагоджену роботу агропромислового комплексу, що може сплинути на продовольчу безпеку і призвести до дестабілізації в Україні, адже сьогодні аграрний сектор дає майже половину валютних надходжень до бюджету та п’яту частину  ВВП України.

     Прибічники вільного продажу землі сільськогосподарського призначення нібито відстоюють ринкові цінності та право селян розпоряджатись власним майном. Проте,  ці аргументи не можуть замаскувати справжніх намірів поборників "ринку землі" – скупити за безцінь родючі чорноземи та перетворити селян на кріпаків.

    Згідно зі статтею 13 Конституції України, земля та її надра в межах території України є об’єктами права власності українського народу. Отже, це виключно справа референдуму.

  Закликаємо Вас підтримати позицію більшості українців – зупинити спроби поспішного запровадження ринку землі сільськогосподарського призначення, яка приведе до дестабілізації аграрного сектору, завдасть непоправної шкоди українській економіці, що, в свою чергу, дестабілізує соціально-економічну ситуацію в державі.

            ВИМАГАЄМО:

 

  • продовжити мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення до 1 січня 2025 року;
  • розпочати широке, публічне, суспільне обговорення покрокового запровадження прозорого й цивілізованого обігу земель в інтересах нинішнього і майбутніх поколінь з винесенням цього питання на всеукраїнський референдум."

 

Народному Депутату України

Вацаку Геннадію Анатолійовичу

ЗВЕРНЕННЯ

депутатів Могилів-Подільської районної ради

У статтях 13 та 14 Конституції України безапеляційно стверджується: Земля є основою національного багатства та належить всьому Українському Народу! Не окремим особам, а всьому Українському Народу, – це забороняє ставити права окремих приватних осіб вище загальнонаціональних інтересів та права власності.

 Згідно статті 5 Конституції єдиною верховною владою в Україні, її сувереном, є Український народ. 73% Українців проти продажу землі! Лише НАРОД може вирішувати питання щодо ринку землі. Усі інші - злочинці, що посягають на права усього народу.

Кожен депутат, який проголосує за відкриття ринку Землі, вчинить найтяжчий злочин проти Українського Народу та держави! Зупинись сам та зупини колегу! Не чиніть злочинних дій! Жодні блага не покриють того зла, яке ви заподієте Україні та своїм нащадкам! Кожен, хто проголосує “за” законопроект про відкриття ринку землі, тим самим започаткує жорстке та руйнівне протистояння по усій Україні! Застерігаємо вас від цієї катастрофи.

 Вимагаємо не голосувати за будь-який із законопроектів, що передбачають відкриття ринку землі, до розгляду цього питання на всеукраїнському референдумі.

В Преамбулі “Загальної Декларації прав людини” ООН сказано: “Влада повинна себе поводити так, щоб Народ не був змушений вдатись до повстання, як до останнього засобу протидії!”. Своїм рішенням Ви можете штовхнути народ до активного захисту свого права.