Виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної Ради

 

        3 липня 2012 року в приміщенні Могилів-Подільської районної ради відбулося виїзне засідання Координаційної ради з питань місцевого самоврядування  при голові Вінницької обласної Ради.

    Відкрив засідання голова обласної ради Татусяк Сергій Пилипович, на порядок денний якого було винесено питання: «Про поліпшення санітарного стану територій та благоустрою населених пунктів Вінницької області».

     Сергій Татусяк зауважив, що на сьогодні розробляється нова регіональна програма охорони навколишнього природного середовища та раціонального використання природних ресурсів. Це має бути якісно нова програма – підкреслив Сергій Татусяк.

    У роботі  Координаційної ради взяли участь: Антонюк О.П - голова Могилів-Подільської районної ради, Вдовцов М.Л. - голова Могилів-Подільської районної державної адміністрації, Бровко П.П. - Могилів-Подільський міський голова, Кревський І.М. – перший заступник голови обласної ради, Медведєв І.В.- заступник голови обласної ради, Нешик С.С. - заступник голови обласної Ради, заступник керівника виконавчого апарату (керуючий справами), Бєлова І.Б. - в.о. начальника Головного управління житлово-комунального господарства, енергетики та зв’язку облдержадміністрації, Дяконович І.М. – заступник начальника Державного управління охорони  навколишнього природного середовища у Вінницькій області,  Хитрук В.О. - заступник головного державного санітарного  лікаря Вінницької області.

Голова районної ради Антонюк О.П. розпочав свій виступ з презентації Могилів-Подільського району. Довів до відома присутніх про екологічний стан територіальних громад Могилів-Подільського району : «Екологічна ситуація Могилів-Подільщини стабільна. Могилів-Подільський край цілком справедливо називають окрасою Поділля. Дністер, його 11 приток, розлогі річкові долини вкриті лісовими масивами, степові ділянки, поєднання водного та рослинного різноманіття, все це унікальні об’єкти природи. Є у нас місця, які ствердно можна назвати «екологічно чисті», а на сьогоднішній день, це дефіцитні території».

       Олег Петрович відмітив також основні  існуючі проблеми та зауважив, що  з метою поліпшення організації санітарної очистки сіл назріла необхідність створення районного комунального підприємства з відповідним технічним оснащенням. Відмітив, що  нераціональне використання водних ресурсів їх забруднення, зарегульованість річок, призводить до того, що погіршується якість питної води та збільшуються території з її дефіцитом. Підводячи підсумки своєї доповіді Антонюк О.П зауважив, що основним завданням влади і громад є збереження навколишнього середовища для наступних поколінь».

     Вдовцов М.Л. голова Могилів-Подільської райдержадміністрації наголосив, що у районі налагоджена тісна співпраця між органами місцевого самоврядування та органами виконавчої влади. Подякував голові районної ради Антонюку О.П. за конструктивний підхід та перспективне бачення у роботі.

    По  питанню  порядку денного також виступили : Нешик С.С., Бєлова І.Б., Дяконович І.М., Бровко П.П.

   Нешик С.С. у своєму виступі зазначив, що основою місцевого самоврядування  є децентралізація влади, створення умов економічної самостійності сіл, селищ, міст. Провів паралель щодо організації місцевого самоврядування країн Польща і Україна та розповів про основні фактори, які вплинули на поступальний розвиток Республіки Польщі.

     Довів до відома, що за ініціативи Татусяка С.П заснований  спільний проект асоціації місцевого самоврядування України та Польщі. На Вінничині даний проект буде створений за територіальною ознакою, з урахування спільних інтересів та поставлених завдань.

      За підсумками наради ухвалено низку рекомендацій для органів місцевого самоврядування, місцевих органів виконавчої влади, а також санітарних служб, комунальних установ, правоохоронних органів, дорожних служб та лісних господарств щодо питання екологічного стану та благоустрою громад області.

   По завершенні засідання Координаційної ради Антонюк О.П. разом з колегами відвідав Лядівський монастир, якому у 2013 році виповнюється 1000 років. Представники Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради  з місцевим керівництвом та настоятелем обговорили механізми вирішення питань, що стосуються відзначення ювілею святині.