Засідання Басейнової Ради Дністра

   19 вересня у актовій залі Могилів-Подільської районної ради відбулося засідання Басейнової Ради Дністра.

   Участь у засіданні приймали представники управлінь водних ресурсів з 7 областей України: Вінницької, Хмельницької, Чернівецької, Тернопільської, Івано-Франківської та Львівської, а також представники Координаційного центру Єврорегіону «Дністер», Міжнародного благодійного Фонду «ЄвроАзія», Французького Міжнародного офісу з питань води, управління водного господарства Агентства «Апеле Молдовей» Республіки Молдова.

    З привітальним словом від приймаючої сторони виступили заступник голови Вінницької облдержадміністрації В.С. Поліщук, заступник голови Вінницької обласної ради, член Басейнової Ради Дністра Ю.В. Медведєв та голова Могилів-Подільської районної ради О.П. Антонюк.

    Розпочали засідання з обрання нових членів Басейнової Ради Дністра, науково-технічної ради та секретаріату. Заступник начальника Дністровсько-Прутського басейнового управління водних ресурсів О.М. Тонієвич доповів про підсумки роботи Басейнової Ради Дністра за звітний період.

    Виступаючи з доповіддю про проведену роботу з метою розвитку річкового басейну Дністер, представник управління водного господарства Агентства «Апеле Молдовей» Республіки Молдова Д. Прока запросив усіх бажаючих прийняти участь у конференції на тему «Розвиток річкового басейну Дністер», що проходитиме 20 вересня у місті Кишенів Республіки Молдова.

   Також на порядку денному розглянули одні з основних питань роботи Басейнової Ради: надання в користування водних об’єктів на умовах оренди; протипаводкове значення Дністровських водосховищ та сучасний стан сповіщення; Єврорегіон «Дністер» як інструмент реалізації політики транскордонного співробітництва; зміна клімату та безпека у басейні Дністра; розрахунки та поширення якості поверхневих вод в транскордонному басейні р. Дністер. Висвітлювалися і екологічні питання щодо техногенного навантаження на водні ресурси басейну Дністра.  

   Відбулося й обговорення плану роботи Басейнової Ради Дністра на 2014 рік.

   Варто зазначити, що засідання Басейнової Ради Дністра проходило на досить високому рівні підготовки, як і доповідних матеріалів, так наочно-технічних матеріалів, що дозволило більш детально та у сучасному ракурсі розглянути основні питання роботи у сфері управління водними ресурсами.