Засідання "круглого столу"

14 грудня 2015 року відбулось засідання "круглого столу", приурочене до Дня вшанування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС. В даному заході взяли участь ліквідатори аварії, начальник управління соціального захисту населення райдержадміністрації Сніжана Гаврилюк, завідувач інформаційно-аналітичним кабінетом КУ «Могилів-Подільський районний медичний центр первинної медико–санітарної допомоги» Олена Манжурова, начальник відділу інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю райдержадміністрації Тетяна Чувашова, заступник голови районної ради Михайло Слободянюк та голова районної державної адміністрації Олег Китасюк.

В ході даного засідання розглядались питання соціального захисту постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи громадян, медичного обслуговування чорнобильців та санаторно-курортного лікування людей, яким присвоєний даний статус.

Про соціальний захист учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС розповіла Сніжана Петрівна Гаврилюк. У своїй доповіді начальник управління соціального захисту населення зазначила, що на території нашого району проживає 91 особа, що мають статус постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи. Всі потерпілі користуються пільгами та компенсаціями, передбаченими  Законом України від 28 лютого 1991 року № 796-ХІІ «Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи». Також Сніжана Петрівна зауважила, що на надання пільг і компенсацій зазначеній категорії населення району від початку року спрямовано 179,9 тис.грн., а прострочена заборгованість відсутня.

З питань медичного обслуговування та санаторно-курортного лікування учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС перед учасниками зібрання виступила завідувач інформаційно-аналітичним кабінетом КУ «Могилів-Подільський районний медичний центр первинної медико–санітарної допомоги» Олена Манжурова, яка повідомила, що за пільги на відпуск ліків по безоплатним рецептам лікарів та на безплатне позачергове зубопротезування відшкодовано 1,8 тис.грн. Крім того, троє учасників ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС, віднесених до І категорії (27%), були оздоровленні в санаторно-курортних закладах, враховуючи профілі захворювання постраждалих осіб та медичні рекомендації щодо місця лікування.

Також на засіданні з ініціативи голови райдержадміністрації Олега Івановича Китасюка було підняте питання про створення в районі громадського об’єднання ліквідаторів наслідків аварії на ЧАЕС. Усі учасники наради підтримали дану пропозицію.

На завершення голова райдержадміністрації та заступник голови районної ради вручили учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС подяки та почесні грамоти районної ради та районної державної адміністрації, а також грамоти обласної Ради та обласної державної адміністрації.