Жива історія. Серебрія 1941

24 червня 2018 року в с. Серебрія Могилів-Подільського району відбувся фестиваль військово-історичної реконструкції "Жива історія. Серебрія 1941", що присв'ячений 80-річчю здачі в експлуатацію оборонно-фортифікаційної споруди Серебрійської мінної групи ДОТ №86, яка входила в лінію оборони Могилів-Ямпільського укріпленого району №112.
Фестиваль відбувся з ініціативи жителів с. Серебрія за підтримки та сприяння Могилів-Подільської районної ради та районної державної адміністрації, народного депутата Юрія Македона, приватних підприємців.
В рамках заходу відбувся мітинг-реквієм, присвячений загиблим у Другій світовій війні та реконструкція бою між радянськими та німецькими військами.
Голова районної ради Володимир Сірант та заступник голови районної державної адміністрації Михайло Гоцуляк вручили грамоти Вінницької обласної ради та Вінницької обласної державної адміністрації Сергію Кладьку, Яну Тягульському та Віталію Головеньку, які взяли на себе відповідальну міссію та організували захід на високому рівні.
В самій реконструкції бою взяли участь близько 170 осіб - реконстуркторів з різних куточків Україи та Молдови. 
Проятгом усього дня гості та жителі села мали змогу спуститись в підземелля та пройти ходами ДОТу на глибину до 1 км, скуштувати страв з польової кухні, оглянути амуніцію та обмундирування тогочасних військових, військову техніку, сфотографуватись з учасниками бою.
 

Фото Могилів-Подільська районна рада.
 
Фото Могилів-Подільська районна рада.