Зібрання аграріїв

24 грудня  2015  року активістами Могилів-Подільського району було ініційовано збори аграріїв. На зібрання прибула невелика частина фермерів району, депутати районної та обласної ради, начальник управління агропромислового розвитку, голова районної ради. 

Засідання проводив голова ФГ "Вільне", депутат обласної Ради Віктор Цибульський. Головними питаннями, які були винесені на обговорення стали зміни в податковому кодексі, децентралізація, мораторій на продаж землі, вступ до Асоціації фермерів та приватних землевласників України, необхідність створення загонів самооборони району.

В обговоренні проблемних питань  взали участь голова ФГ "Волд" Володимир  Дудник, голова спостережної ради ВАТ "Могилів-Подільський консервний завод" Олег Лантух, керівник ФГ "Явір" Іван Крижанівський, ФГ "Яружанка" - Олександр Писарчук, ПАТ "Поділля" - Ганна Миронишена, голова районної ради Володимир Сірант, начальник управління агропромислового розвитку Василь Козачок та інші.

Володимир Дудник, зокрема, довів своє бачення вступу фермерів Могилів-Подільщини до Асоціації фермерів та приватних землевласників України, умови вступу та переваги членства, а також можливість відстоювання інтересів аграріїв на рівні не лише району чи області - а на рівні держави.

Олег Лантух  висловив занепокоєння тим, що на зібрання прибула менша частина фермерів району, а проблеми, що назрівають стосуються всіх, і головна з них - це новий Податковий кодекс України. Також Олег Петрович зачепив і необхідність створення організації по самооброні району, і проблему використання непереоформлених земельних паїв.

Голова районної ради Володимир Сірант  довів проблеми, які криються за майбутньою адміністративно-територіальною реформою, про переваги та загрози для сільськогосподарських виробників.

В результаті учасники зібрання обрали робочу групу для вирішення організаційних питань та підготовки установчих документів щодо вступу до Асоціації фермерів та приватних землевласників України, провести активну роботу по відновленню роботи організації з підтримки воїнів АТО, а також звернутись до Президента України, Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з метою захисту своїх інтересів та недопущення знищення агарного сектору.