НІКОЛИ НЕ ЗАБУДЕМО… НІКОЛИ НЕ ПРОБАЧИМО

Фото без опису

В Україні сьогодні вшановують пам'ять жертв Голодоморів.

Цей День пам'яті відзначають щороку у четверту суботу листопада на підставі указів Президента 1998 та 2007 років.

Українці у ХХ сторіччі пережили три голодомори: 1921-1923, 1932-1933 і голод 1946-1947 років. Наймасштабнішим був голод 1932-1933 років – саме його називають геноцидом українського народу, здійсненим сталінським режимом.

Терор голодом, що діяв в Україні протягом 22 місяців, - це свідома і цілеспрямована політика сталінського уряду, стратегія і тактика якої виконувалася починаючи з 1928 року. Ця карально-репресивна акція була спрямована на впокорення українського селянства, знищення самостійних селянських господарств - соціально-економічних підвалин української нації.

Терор голодом забрав, за офіційними даними, близько 4 мільйонів життів.

На сьогодні Голодомор в Україні 1932—1933 років офіційно визнали геноцидом українського народу 22 держави. 

Нині, через 90 років після трагедії, росія продовжує чинити геноцид проти українців, одночасно влаштовуючи голодомор у країнах Африки шляхом блокади експорту українського зерна. 

Путінський режим вдається до різних форм терору, залишаючи без електроенергії та тепла цілу країну щоб зламати опір українців. Ми маємо робити усе можливе й неможливе, аби трагічні події минулого не повторилися у Вільній та Незалежній Україні.

Цього дня за традицією, із настанням темряви, українці запалюють у своїх оселях свічку пам'яті – на знак скорботи і пам’яті про мільйони загублених життів наших співвітчизників.

Фото без опису