Адміністративно-територіальна реформа

     З 2014 року в Україні відбувається децентралізація влади - передача повноважень та фінансів від державної влади якнайближче до людей - органам місцевого самоврядування. Важливу роль у процесі децентралізації відіграє адміністративно-територіальна реформа. За останні роки це одна з найсерйозніших і найважливіших реформ в державі.

    Дуже важливим та актуальним дане питання є для громади Могилів-Подільщини, оскільки у жителів сіл та селища є прагнення зберегти цілісність Могилів-Подільського району.

        У Могилів-Подільському районі ініційовано сесії селищної та сільських рад, на яких депутати розглянули питання про підтримку створення єдиної Могилів-Подільської об’єднаної громади. Голова районної ради Володимир Сірант і заступник голови районної ради Михайло Слободянюк взяли участь у сесіях та сходах сіл Бандишівки, Кремінного, Кричанівки, Мервенців, Немії, Озаринців, Серебрії, Сугаків, Сказинців, Хоньковець, Яруги, Івонівки та особисто поспілкувалися з депутатами та жителями територіальних громад.

     27 вересня голова районної ради Володимир Сірант взяв участь в сесії Бандишівської сільської ради та в загальних зборах громадян за місцем проживання в селах Яруга та Івонівка. На порядок денний всіх зазначених засідань виносилось питання про підтримку створення єдиної об’єднаної територіальної громади в межах Могилів-Подільського району.

     Жителі громад бажають зберегти цілісність та неподільність району, їх турбують питання спроможності ОТГ, які планується створити згідно затвердженого перспективного плану. Людей лякають високі податкові ставки, механізми надання медичних, освітніх та адміністративних послуг населенню в новоутворених громадах.

       Володимир Володимирович у своїх виступах відповідав на численні питання людей. Також голова районної ради зазначив, що кілька районів області, а саме: Літинський, Оратівський, Піщанський та Ямпільський, зваживши всі за і против, прийняли рішення об’єднатися в єдину територіальну громаду в межах свого району, це дозволить їм зберегти існуючу інфраструктуру адміністративно-територіальних одиниць і тим самим забезпечить подальшу спроможність новоутворених ОТГ.

        27 вересня відбулось спільне засідання 39 позачергової сесії та виконкому Кричанівської сільської ради. У ній взяли участь 9 депутатів сільської ради, заступник голови районної ради Михайло Слободянюк, депутат районної ради Анатолій Бойта. Голова Кричанівської сільської ради Олександр Шевчук відкрив засідання та зачитав порядок денний. На розгляд присутніх виносилося п’ять питань, серед яких головне - про підтримку створення єдиної об’єднаної громади Могилів-Подільського району.

    Перед присутніми виступив заступник голови районної ради Михайло Слободянюк, який інформував про проекти адміністративно-територіального устрою Могилів-Подільського району. З його слів, один із останніх проектів пропонує утворення трьох об’єднаних громад в районі - Могилів-Подільська, Вендичанська, Яришівська. Згідно нього Кричанівка входитиме у Вендичанську ОТГ. Члени координаційної ради при голові районної ради підтримали пропозицію створити одну єдину Могилів-Подільську ОТГ, щоб зберегти цілісність району, єдину культуру та традиції.

     Зі слів Михайла Слободянюка, на сьогодні максимальний розмір ОТГ не обумовлений. Йдеться лише про те, щоб інфраструктура та послуги були доступними для жителів ОТГ.

     30 вересня, голова районної ради Володимир Сірант відвідав Сугаківську територіальну громаду та прийняв участь у засіданні позачергової 38 сесії Сугаківської сільської ради 7 скликання. На порядок денний виносилось питання «Про підтримку створення єдиної об'єднаної територіальної громади».

        У пленарному засіданні взяли участь 11 депутатів сільської ради та депутат районної ради Олександр Марчук. Володимир Сірант повідомив про перспективний план формування територій громад у Могилів-Подільському районі на державному рівні, який планується реалізувати та наголосив, що оскільки об’єднання добровільне, громади можуть ініціювати внесення обґрунтованих змін до перспективних планів і об’єднуватися по-іншому, аніж було закладено у початковому плані.

    Під час обговорення питання відбувся конструктивний діалог між депутатами та активом територіальної громади,  висловлювались різні думки стосовно можливості існування Сугаківської територіальної громади в умовах сучасних реалій.

   Заслухавши усіх бажаючих, Сугаківський сільський голова Сахарук Іван Іванович виніс питання «Про підтримку створення єдиної об'єднаної територіальної громади» на голосування. Депутатами Сугаківської сільської ради було підтримано рішення про об'єднання територіальних громад Могилів-Подільського району в одну об’єднану територіальну громаду.

     Станом на сьогодні уже 16 сільських рад прийняли рішення про створення єдиної Могилів-Подільської об’єднаної громади, адже в першу чергу люди прагнуть зберегти свій район.

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису

Фото без опису