Бабин Яр Могилів - Подільщини

      У селі Яришів, 21 серпня був присвячений мітинг-реквієм  «Бабин Яр Могилів - Подільщини».  75 років тому, в період Другої Світової війни, там нацистами було знищено 595 чоловік єврейської національності.Фото без опису

            Пам’ять про ті численні жертви до сьогодні болем відкликається у серцях мешканців не лише Яришева, а й всього Могилів – Подільського району, на території якого існувало вісім гетто.

           Сумна подія покликала у сільську місцину дітей, онуків, правнуків жертв голокосту з усієї України, а також з Росії, Молдови та Ізраїлю.

           Від імені районної влади зі словами співчуття та важливості шанобливого ставлення до пам’яті загиблих виступили: голова районної ради Володимир Сірант, його заступник Михайло Слободянюк, заступник голови Могилів – Подільської районної державної адміністрації Михайло Гоцуляк.Фото без опису

     Голова районної ветеранської організації П. Г. Кубаль, голова Могилів-Подільської єврейської общини  Е. А. Трейбич акцентували свою увагу на необхідності збереження пам'яті про страшні події часів війни,часів голокосту, благали миру для країни. Зокрема, Е. А.Трейбич дякувала районній владі, яришівчанам за підтримку та розуміння.

       Історичними фактами передали всю глибину трагізму приречених на смерть людей історики та дослідники. Заступник директора Державного архіву Вінницької області, кандидат історичних наук, заслужений працівнику  культури України Ф. А. Винокурова, віце - президент єврейської ради України І. П. Новоселецький  провели чималу роботу по збереженню пам’яті жертв Голокосту на Могилів - Подільщині. Виступаючи перед учасниками мітингу, Ф. А. Винокурова повернула присутніх в роки ІІ Світової, розповіла про свої дослідження рукописних та архівних фондів, які опублікувала у чотирьох власних історичних  книгах, написала 27 наукових праць, створила шість фільмів. А також представила глядачам документи та списки приречених на розстріл 595 євреїв з 19 по 21 серпня 1942 року у селі Яришів. 

         Олександр Яхота зачитав привітальну листівку учасникам поминальної церемонії від Президента Фонду «Голокост» зі словами особливої вдячності районній та сільській владі за сприяння у роботі реставрації пам’ятника Жертв Голокосту та збереження пам’яті.

         Трагічні події 75 літньої давнини у Яришеві залишилися шрамом на серці ще в одного нащадка  Романа Фрайзонда, який, завдячуючи своєму батькові, свято й шанобливо ставиться до життя своїх предків.Фото без опису

      Пам'ять невинно страчених земляків єврейської національності в роки фашистської окупації  вшанували хвилиною мовчання. А до пам’ятного знаку Жертвам Голокосту поклали вінки та квіти. Рабін Могилева – Подільського Мендель Лікштейн зачитав молитву.

         З болем, сумом,  жалем  в очах і душах учасники мітингу - реквієму  «Бабин Яр Могилів - Подільщини» подумки підсумували  - такого   жаху  не повинно  повторитися!