День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни

      Сьогодні в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни. Пам'ятна дата була встановлена Указом Президента України від 17 листопада 2000 року №12452000 «Про День скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні».

      22 червня 1941 року - цей день увійшов драматичною сторінкою в історію людства. Саме тоді на нашу землю прийшла найбільша за масштабами війна, залишивши глибокі рани у пам’яті народній. Як відомо, війна з фашистською Німеччиною забрала десятки мільйонів людських життів. Жертвами загарбників ставали не тільки військові, але і ті, хто не ніс ніяких загроз: жінки, діти, хворі та люди похилого віку. Під час війни загинув кожен п'ятий українець. Німецько-радянська війна показала українцям руйнівну силу обох тоталітарних режимів. 

     Наш обов’язок – зберегти пам'ять про тих, хто загинув в цій жахливій війні, тих, хто ціною власного життя подарував нам мир. Схиляємо голови перед мужністю і нескореністю нашого народу, який знайшов у собі сили вистояти і вижити, який піднявся на бій і переміг у героїчній боротьбі.

Фото без опису