Інформація Могилів-Подільської місцевої прокуратури

І Н Ф О Р М А Ц І Я

про стан злочинності на території

міста Могилів-Подільського та району в 2016 році

 

Місцевою прокуратурою, під юрисдикцію якої перебуває м. Могилів-Подільський та район упродовж 2016 року вжито ряд заходів, спрямованих на підвищення ефективності запобігання та протидії злочинності та корупції, забезпечення належної роботи прокуратури та правоохоронних органів.

Упродовж минулого року спільно з керівниками правоохоронних органів проведено 3 координаційні наради, за результатами яких ухвалені спільні узгодженні заходи спрямовані на боротьбу із злочинністю та корупцією.

Реалізація даних узгоджених заходів певною мірою сприяла зміцненню законності на території міста Могилева-Подільського та району, однак наявні й певні негативні тенденції.

Так, у 2016 році в порівнянні з попереднім роком збільшилась кількість зареєстрованих злочинів як по місту (728 проти 685, а бо на 6% більше), так і по району (468 проти 450, або на 4% більше).

Водночас відсоток розкриття кримінальних правопорушень за остаточними результатами досудового розслідування складає в місті 46% та в районі 52% (по області 39%).

Проте, досить низький відсоток розкриття кримінальних правопорушень минулих років – по місту 3%, по району 3,7 % (по області 5%), що може свідчити про розкриття органами поліції лише злочинів, у яких відомі особи, що їх вчинили з моменту реєстрації кримінального провадження та не вжиття достатніх заходів оперативними підрозділами Могилів-Подільського відділу поліції щодо розкриття злочинів вчинених в умовах неочевидності.

Збільшиласькількість особливо тяжких злочинів з 12 до 18, тобто на 50% (по області зменшення на 9%) та тяжких злочинів з 157 до 164, або  на  4% (по області збільшення на 11 %).

Однак, дещозменшилась кількість злочинівсередньої тяжкості з 260 до 258 на 1 % (по області зменшення на 7%) та злочинів невеликої тяжкості з 211 до 127, на 40% (по області зменшення на 7%).

Такожзменшилась на 5% кількість злочинів проти життя та здоров’я особи з 120 до 114 (по області зменшення на 22 %) та злочинів проти громадської безпеки з 13 до 12 (по області збільшення на 27 %).

У 2016 році майже на рівні попереднього року залишилась кількість злочинів вчинених в стані алкогольного сп’яніння – 69 проти 68.

Проте, викликає занепокоєння тенденція до збільшення кількості злочинів проти власності з 363 до 400 на 10% (по області ріст зменшився на 1%) у тому числі крадіжок з 278 до 293, грабежів з 7 до 16, розбоїв з 2 до 3 та шахрайств з 67 до 80.

У минулому році на рівні з попереднім роком залишилась кількість злочинів проти статевої свободи – по 1 злочину відповідно (по області зменшення на 31%).

Незважаючи на зменшення з 26 до 22, ще досить велика кількість злочинів проти безпеки руху та експлуатації транспорту.

Збільшиласькількість злочинів проти громадського порядку та моральності з 3 до 4. Вказане свідчить про неналежне забезпечення охорони громадського порядку працівниками поліції, оскільки такий вид злочинів можливо вчинити лише в громадських місцях.

Разом з тим, погіршено виявлення злочиніву сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг, а саме  у 2015 році виявлено 12 таких злочинів, а у 2016 році виявлено лише 10 злочинів.

  Також негативною є ситуація щодо виявлення злочинів пов’язаних із незаконним збутом наркотичних засобів. Зокрема, у 2016 році виявлено лише               5 таких злочинів.

Разом з тим, прослідковується ріст вчиненнякримінальних правопорушень раніше судимими особами, зокрема у 2016 році скоєно 116 злочинів вказаною категорією громадян, тоді як у 2015 році такими особами вчинено 94 злочини.

Характеризуючи стан досудового розслідування слід зазначити, що на кінець звітного періоду минулого року у залишку перебувало 730 кримінальних проваджень, тоді як на початок звітного періоду було 521 кримінальне провадження.

Водночас, необхідно зазначити, що у минулому році в порівнянні з 2015 роком вдалося забезпечити збільшення кількості кримінальних проваджень, у яких прийнято остаточні рішення (про закриття або направлення обвинувального акту чи клопотання до суду) 896 проти 837.

Так, у минулому році в порівнянні з 2015 роком направлено до суду більше на 1 обвинувальний акт (174 проти 173). Однак, необхідно зазначити, що у 2015 році до суду направлено 3 клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності, а в 2016 році відповідні клопотання до суду не направлялись у зв’язку з відсутністю кримінальних проваджень даної категорії.

Разом з цим, у минулому році на противагу 2015 забезпечено збільшення кількості закритих кримінальних проваджень (721 проти 660, тобто закрито   на 61 провадження більше).

За наслідками досудового розслідування у минулому році встановлено збитків на суму 468 тис. грн., із яких відшкодовано 161 тис. грн., тоді як у 2015 році встановлено 462 тис. грн. та відшкодовано 132 тис. грн.

Крім того, у ході здійснення оперативних заходів Могилів-Подільською місцевою прокуратурою спільно із працівниками поліції у 2016 році проведено спільні операції з виявлення та припинення діяльності закладів, що надавали послуги в сфері незаконного грального бізнесу на території                      м. Могилева-Подільського, під час яких проведено обшуки та вилучено гральне обладнання, документи фінансово-господарської діяльності та грошові кошти.

За даними фактами зареєстровано 4 кримінальних провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України.

У сфері протидії незаконному обігу підакцизних товарівпротягом 2016 року проведено обшуки, за результатами яких вилучено алкогольної продукції відомих світових брендів «Finlandia», «Absolut», «Kvint», «Jelzin», «Smirnoff», «Jack Daniels», «Pshenichna» загальним об’ємом більше 17 тонн, спирту об’ємом більше 1 тонни та спиртової суміші майже 2 тонн, готової тари для виготовлення алкогольної продукції відомих світових брендів на 900 літрів, а також поліетиленових заготовок в кількості 7500 шт. на 22500 літрів, 71 ящик з тарою для розливу готової продукції, обладнання для виготовлення фальсифікованої продукції. Всього із незаконного обігу вилучено алкогольної продукції на суму 3 млн. 800 тис. грн.

За вказаними фактами розпочато 6 кримінальних проваджень, за ознаками злочину, передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України.

Водночас необхідно визнати, що у деяких кримінальних провадженнях не здійснювалось ефективне досудове розслідування та не забезпечено прийняття у них законних та обґрунтованих рішень в розумні строки, а тому з метою усунення вказаних недоліків, протягом минулого року місцевою прокуратурою внесено 13 вказівок про проведення службового розслідування, за результатами розгляду яких 10 слідчих Могилів-Подільського відділу поліції притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

 

Заступник керівника 

Могилів-Подільської

місцевої прокуратури                                                                  Ю. Слободянюк