Інформація про стан злочинності та результати діяльності місцевої прокуратури за 2018 рік

Інформація про стан злочинності та результати діяльності Могилів- Подільської місцевої прокуратури за 2018 рік для інформування населення району

(зг. вимог ст. 6 Закону України «Про прокуратуру»)

Проаналізувавши стан здійснення процесуального керівництва досудовим розслідуванням, вирішення відповідно до закону інших питань під час кримінального провадження, нагляду за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку встановлено наступне.

Рівень кримінальних правопорушень на 10 тис. населення по Могилів- Подільському району у порівнянні з 2017 роком зменшився на 1,8% (до 32,7 проти 33,3 злочинів).

Водночас необхідно зазначити, що протягом 2018 році місцевою прокуратурою виявлено 7 укритих від обліку органами поліції злочинів.

Відсоток розкриття кримінальних правопорушень за остаточними результатами досудового розслідування складає 58,5% (по області 47,4%).

Однак, викликає занепокоєння досить низький відсоток розкриття кримінальних правопорушень минулих років - 2,9% (по області 2,1%), що може свідчити про розкриття органами поліції лише злочинів у яких відомі з моменту реєстрації кримінального провадження особи, що їх вчинили та не вжиття достатніх заходів оперативними підрозділами Могилів-Подільського відділу поліції щодо розкриття злочинів вчинених в умовах неочевидності.

На рівні минулого року залишилась кількості облікованих особливо тяжких злочинів (по 4 щорічно) та злочинів середньої тяжкості (по 38 щорічно), однак дещо збільшилась кількість тяжких злочинів (з 24 до 25) та зменшилась кількість злочинів невеликої тяжкості (з 44 до 41)

Також спостерігається незначне збільшення 33 до 34, тобто збільшення на 3%) кількості злочинів проти життя та здоров’я особи, однак необхідно зазначити про те, що на території району протягом поточного року не вчинено жодного умисного вбивства та тяжкого тілесного ушкодження, тоді яку минулому році вчинено 1 умисне вбивство

Упродовж першого півріччя поточного та минулого років не вчинено жодного злочину проти волі, честі та гідності особи, а також проти статевої свободи та недоторканості особи.

На рівні минулого року залишилась кількість злочинів вчинених неповнолітніми (по 2 злочини щорічно).

Також необхідно зазначити про збільшення кількості злочинів проти власності з 48 до 51 злочинів, тобто на 6,3% (по області зменшення на 14%) у тому числі крадіжок з 42 до 47 злочинів, а також вчинено по 1 грабежу та розбою, тоді як протягом аналогічного періоду минулого року злочини вказаної категорії не вчинялися.

Крім того, в 2018 році зареєстровано 2 злочини проти громадського порядку та моральності, тоді як у минулому році вказані злочини не вчинялися.

У 2018 році в порівнянні з аналогічним періодом попереднього року зменшилась кількість злочинів вчинених в стані алкогольного сп’яніння - з 10 до 8, однак збільшилась кількість злочинів вчинених особами які раніше вчиняли злочини - з 12 до 18, тобто відбулося збільшення на 18%, що свідчить про недостатню роботу правоохоронних органів щодо профілактики злочинів серед вказаних осіб.

Упродовж першого півріччя 2018 року направлено до суду 85 обвинувальних актів, що на 4 більше ніж в попередньому році. Водночас значно зменшено кількість закритих кримінальних проваджень - 233 проти 280 у попередньому році, що суттєво вплинуло на збільшення кількості проваджень, які перебувають у залишку (1005 проваджень проти 884 в минулому році).

Під час перевірки законності закриття слідчими кримінальних проваджень виявлено 29 незаконних постанов про закриття, які

скасовані прокурорами та відновлено досудове розслідування у даних провадженнях.

За наслідками досудового розслідування у 2018 році встановлено збитків на загальну суму 649 тис.грн., із яких відшкодовано 101 тис.грн.

Могилів-Подільською місцевою прокуратурою у зв’язку з неналежним виконанням службових обов’язків посадовими особами Могилів- Подільського відділу поліції, внесено до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області 9 вказівок про проведення службових перевірок, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 6 працівників поліції, а відносно 29 працівників поліції не накладались дисциплінарні стягнення у зв’язку з обмеженням попередньо накладеними стягненнями.

Під час підтримання публічного обвинувачення в суді прокурорами Могилів-Подільської місцевої прокуратури забезпечено участь у розгляді 234 кримінальних проваджень судами першої інстанції, за результатами яких винесено 163 обвинувальних вироки.

У ході здійснення представницької діяльності пред’явлено 25 позовів, за результатами розгляду яких 16 позовів задоволено на загальну суму 526 тис.гри.

Зокрема, у сфері земельних відносин пред’явлено 8 позовів на суму 482 тис.грн., на відшкодування шкоди завданої злочинами пред’явлено 2 позови на суму 9 тис.грн., у сфері бюджетних відносин пред’явлено 3 позови на суму 133 тис. гри., у сфері захисту навколишнього природного середовища 2 позови на суму 42 тис. грн. (один з яких на суму 32 тис. грн. задоволено, а другий позов перебуває на розгляді).

Крім того, упродовж 2018 року Могилів-Подільською місцевою прокуратурою забезпечено реальне виконання позовів (у тому числі позовів минулих років) на загальну суму 1 млн. 380 тис. грн.

У ході здійснення нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних справах, а також при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, упродовж 2018 року Могилів-Подільською місцевою прокуратурою виявлялися порушення вимог законодавства в діяльності Могилів-Подільського прикордонного загону, ДУ «Могилів-Подільська виправна колонія № 114», Могилів-Подільського МРВ з питань пробації, Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області та інших піднаглядних огранів.

Так, на усунення вказаних порушень внесено 32 документи прокурорського реагування, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 10 службових осіб ДУ «Могилів- Подільська виправна колонія №114», 3 службових осіб Могилів-Подільського ВП ГУНП у Вінницькій області, а також попереджено про недопущення порушень 7 працівників поліції та 4 працівників органу пробації.

Крім того, протягом 2018 року в порядку ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції» внесено 6 подань про виявлення порушень антикоруиційного законодавства, за результатами розгляду яких притягнуто до дисциплінарної відповідальності 3 працівників органів місцевого самоврядування.

 

Виконувач обов’язків керівника 

Могилів-Подільської місцевої прокуратури

молодший радник юстиції

Ю. Слободянюк