Кінологічні змагання митних органів

 5 липня 2012 року голова Могилів-Подільської районної ради Олег Антонюк відвідав місто Ямпіль, де вперше проходили міжнародні кінологічні змагання.

Кінологічні команди митних органів шести держав України, Молдови, Росії, Азербайджану, Білорусі та Польщі змагалися за першість. У змаганнях також взяли участь кінологи Державної прикордонної служби України.

Фото без описуЦеремонія відкриття відбулася на високому державному рівні. Урочисто звучали шість гімнів країн-учасниць, національні прапори додавали учасникам змагань відчуття патріотизму та відповідальності.

Вітальні промови виголосили голова державної митної служби України Ігор Калетнік, голова облдержадміністрації Микола Джига та голова обласної ради Сергій Татусяк.

Голова обласної ради Сергій Татусяк зазначив, що такі змагання дозволяють налагоджувати співпрацю та взаємостосунки між митними органами різних країн, обмінюватися досвідом та допомагають підвищити професійний рівень кожного працівника кінологічної служби. Проведення змагань такого високого рівня на Вінниччині свідчить про особливі напрацювання місцевих кінологічних команд у протидії незаконному переміщенню товарів через кордон України.

Фото без описуДосить вражаюче пройшов урочистий парад учасників турніру. На стадіоні понад 100 кінологічних команд з України, 6 з Росії, 4 – Білорусі, 5 – Молдови, і по дві кінологічних команди від Польщі та Азербайджану. Поруч з кінологом гордо прямували службові собаки різних порід: німецькі та бельгійські вівчарки, кокер-спаніелі, лабрадори-ретрівери, собаки породи «бігль».

Глядачам кінологічні команди продемонстрували високий вишкіл із пошуку наркотиків, зброї, вибухових речовин та тютюнових виробів.

Фото без описуЗа результатами змагань І місце здобули представники митних органів Молдови, ІІ та ІІІ місця посіли митники Російської Федерації. Абсолютну перемогу у змаганнях цього дня святкувала працівниця найбільшої у Росії повітряної митниці з аеропорту «Шереметьєво» - Анастасія Коршунова зі службовим собакою Браун породи бельгійська вівчарказа що отримала головний приз – путівку в відомчому санаторії Держмитслужби України у м. Ялта.

Вітав учасників змагань голова облдержадміністрації Микола Джига.  Губернатор наголосив, що спеціальне використання собак на митниці є високоефективним методом і запобіжним заходом безпеки.

Позитивним досвідом кінологів української Митної Служби зацікавилися іноземні колеги. Азербайджанські митники зізналися, що українці дуже гостинно зустріли їх, змагання пройшли на високому міжнародному рівні.