Конференція районної організації ради ветеранів України

08.10.2015 року відбулась звітно-виборна конференція районної ради  організації Фото без описуветеранів України. В роботі конференції взяли участь голова районної ради  організації ветеранів України Петро Кубаль, почесні ветерани України Петро Горох та Володимир Бєглий, голова районної ради Володимир Сірант, голова районної  державної адміністрації Олег  Китасюк, делегати первинних ветеранських  організацій району, селищний, сільські голови, представники засобів масової інформації.  Загалом на конференцію прибули 48  делегатів із 66. Голова районної ради  організації ветеранів України довів  до відома присутніх порядок денний конференції, питання, що були розглянуті:
1 . Звіт про роботу районної ради  організації ветеранів України за період з жовтня 2011  року по жовтень 2015 року
2. Звіт ревізійної комісії районної ради  організації ветеранів України
3. вибори районноїради  організації ветеранів України
4. Вибори голови  ради
5. Вибори президії ради
6. Затвердження комісій і секцій районної ради  організації ветеранів України
7. Висування та вибори делегатів VII обласної звітно-виборної конференції.
По першому питанню звітував голова районної ради  організації ветеранів України району Петро Григорович Кубаль. Фото без описуВін зазначив, що  станом на  1 жовитня  2015  року в нашому районі проживає 10140 ветеранів, серед них 6 почесних ветеранів України: Будяк  Григорій Данилович, Черняк Іван Данилович, Горох Петро Федорович, Синюк Іван Григорович, Бєглий Володимир Андрійович, Красноп’юр Євгеній Андрійович.  Робота ради базується на положеннях   статуту районної ради  організації ветеранів України та Законі України «Про статус ветеранів війни і гарантії  їх соціального захисту». Голова ради відмітив значну роботу, що була проведена в районі, зокрема відзначив переможців конкурсу «Краща ветеранська організація», призові місця на якому отримали  Вендичанська, Яришівська, Юрковецька первинні ветеранські організації. Петро Григорович подякував за співпрацю Яришівському, Тропівському, Брорнницькому, Бандишівському сільським головам та Вендичанському селищному голові, начальнику управління соціального захисту населення райдержадміністрації, начальнику управління Пенсійного фонду у Могилів-Подільському р-ні та м. Могилеві-Подільському, начальнику  територіального центу соціального обслуговування, профспілковим організаціям району, редакції газети «Слово Придністров’я».
Також було відзначено і проблемні питання, які протягом звітного періоду поставали, зокрема пільгове перевезення ветеранів, забезпечення їх ліками та паливом.
Під час конференції виступив Бєглий Володимир Андрійович, який поінформував присутніх про роботу, яка була проведена очолюваною ним ветеранською організацією в підготовці до святкування  70-річчя Перемоги, про відкриття  Меморіалу Слави та посильну допомогу  Вендичанської селищної ради та селищного голови. А голова ветеранської організації с. Сугаки  попросив допомоги та сприяння керівництва району в формуванні справедливих цін на молоко та орендну плату за землю.
Голова районної державної адміністрації Олег Іванович Китасюк  привітав присутніх з засіданням конференції та зазначив, що робота ведеться, співпраця відбувається на належному рівні, проте, проблем в районі багато, рік, що минає являється дуже непростим,  оскільки велика частина надходжень районного бюджету йдуть на погашення боргів. Також Олег Іванович пообіцяв, що в наступному році в бюджеті району буде передбачено кошти на придбання палива для ветеранів, а стосовно малої орендної плати  - зазначив, що в майбутньому ціна буде переглядатися і зросте з 3% до 8-10%, а всі напрацювання, які є сьогодні будуть збережені і в майбутньому.
Голова районної ради Сірант Володимир Володимирович у виступі відмітив Фото без описувеликий життєвий досвід наших ветеранів та сказав, що однозначно вони повинні  жити краще, і те, що досягнути цього можна лише небайдужими вчинками, не вірити обіцянкам і думати наперед, бо іноді те, що ми зробили раніше в надії на краще майбутнє повертається до нас іншою стороною.  Також голова сказав, що більшість проблем сьогоднішніх ветеранів можна вирішувати на місцях, проте,  через необдумані раніше рішення ми сьогодні не маємо чим взимку прогорнути сніг, не маємо можливості забезпечити ветеранів дровами, не маємо справедливої  орендної плати тощо. Володимир Володимирович  сказав, що у вирішенні сьогоднішніх проблеми ми  повинні об’єднатись  з сільськими головами, з ветеранами, з районною владою, а перш ніж робити важливі кроки – думати про наслідки, до яких вони можуть призвести, щоб ми жили краще, щоб ми жили достойно!
Стосовно звіту ревізійної комісії виступив  голова Яришівської ветеранської організації Гнатюк В’ячеслав Іванович.  Він довів інформацію про те, що   у фінансовій діяльності районної  ради організації ветеранів України не виявлено, що документація  ведеться   без порушень, грамотно,  звітність до контролюючих органів подається вчасно. Зауважень немає.
Згідно порядку денного конференції було обрано склад районної організації ради ветеранів України, головою обрано Кубаля Петра Григоровича, заступником Бєглого Володимира Андрійовича.  Також обрано склад президії ради ветеранів району та делегатів  VII обласної звітно-виборної  конференції.
Наостанок Петро Григорович привітав ветеранів, які найближчим часом святкуватимуть свої дні народження.