Координаційна рада з питань місцевого самоврядування

3 вересня 2015  року відбулась координаційна рада з питань місцевого самоврядування  при голові районної ради, участь у якій взяли голова районної  ради Володимир Сірант, голова районної  державної  адміністрації  Олег Китасюк, керівники установ соціальної  сфери району, сільські голови. 

Фото без опису

На засіданні  було розглянуто наступні  питання :

1. Про готовність об’єктів соціальної сфери району, бюджетних  установ  до роботи в осінньо-зимовий період 2015-2016 років.

2.  Про готовність навчальних  закладів до 2015-2016 начального року.

3.  Про стан  передплати газети «Слово Придністров’я».

Першим поінформував присутніх  начальник  відділу освіти Могилів-Подільської  райдержадміністрації  Юрій Мельник.  Він  зазначив, що підготовка закладів освіти до навчального  року проведена на належному рівні, поточний ремонт  проведено у всіх навчальних  закладах, для цього  залучено  150 тис. грн. бюджетних коштів та близько 382 тис. грн. наданих сільськими радами по  спеціальному фонду.

Наразі триває робота   по забезпеченню навчальних  закладів вугіллям та дровами. Також в закладах освіти  проведено роботу по скороченню енергоносіїв шляхом впровадження ефективних енергозберігаючих заходів.  Крім того, проточною холодною та гарячою водою  забезпечено харчоблоки  у всіх навчальних  закладах (окрім Сл.-Яришівської СЗШ І ст., по причині відсутності в селі водогону).   Стосовно  опалення закладів освіти в осінньо-зимовий період – то потребу по вугіллю забезпечено на 100%, по дровах завезення триває і буде завершено найближчим часом.

В районі, як і раніше працює сформована оптимальна мережа закладів освіти, яка забезпечує конституційне право громадян  на здобуття  дошкільної та повної  загальної середньої освіти. А підвіз  до деяких  з цих шкіл відповідно до регіональної  програми «Шкільний автобус» здійснюють 9  автобусів. 

Також Юрій Іванович  відзначив  Вендичанську СЗШ І-ІІІ ст.  гімназію, Немійську СЗШ І-ІІ ст., Сказинецьку СЗШ І-ІІ ст. та Кукавську  СЗШ І-ІІІ ст.,  керівництвом яких здійснюється  активна робота по залученню  позабюджетних коштів для зміцнення матеріально-технічної бази та створення  належних умов  для навчання та виховання школярів та вихованців і участь у різноманітних проектах, які також дають можливість покращити фінансові умови цих шкіл.

Фото без описуКрім того,  було обговорено питання  харчування в школах учнів, батьки яких перебувають у зоні проведення анти-терористичної  операції та залучення для цього фінансування з боку селищної, сільських рад.

Стосовно готовності об’єктів соціальної сфери району до роботи в осінньо-зимовий період першою звітувала  директор районної  бібліотеки  Наталя Головенко, яка доповіла, що на сьогоднішній день робота по  забезпеченню бібліотек  вугіллям та дровами  триває.  В бібліотеках смт. Вендичани та сіл Сл. Яришівська і Воєвідченці  здійснено заміну  вікон та дверей на енергозберігаючі, бібліотеку в с. Мервенці  перенесли в  оновлене  приміщення, повністю забезпечими паливом  на опалювальний період Вендичанську дитячу музичну школу. Проте, також було  зазначено, що  бібліотеки в с. Грушка, Хоньківці та Н. Ольчедаїв не опалюються зовсім. 

Відносно   забезпечення  роботи  сільських  будинків культури -  то в п’яти  з  них (с. Жеребилівка, с. Сугаки, с. Хоньківці, с. Тарасівка, смт. Вендичани) проведено ремонтні роботи на загальну суму  69,8  тис. грн.   Однією із проблем, які необхідно  вирішити найближчим часом є відновлення можливості  опалювати бібліотеки в с. Грушка, с.Хоньківці та с. Н.-Ольчедаїв.

По питаннях готовності до роботи в осінньо-зимовий період медичних  закладів району інформувала в. о. головного  лікаря КУ «Могилів-Подільський  РМЦПМСД» Євдокія Цибульчак, яка зазначила, що робота проведена на належному рівні та подякувала   селищному, сільським головам за посильну підтримку  медичних закладів наданням субвенцій на ремонті роботи та закупівлю лікарських засобів.   Євдокія Артемівна повідомила, що повністю завершено  довезення палива до медичних закладів району, пічне оплення перевірено та підготовлено до сезону. Також в ході підготовки  до опалювального  сезону  виконані заходи енергозбереження, в тому числі  заміна вікон  у Вендичанській  АЗПСМ та лічильника у ФАП с. Жеребилівка та с. Серебринець.  Однією з  невирішених проблем є функціонування аптечних пунктів, для усунення якої передбачається укласти договори та забезпечити ці заклади необхідними лікарськими засобами.

Про готовність Територіального  центру соціального  обслуговування  до осінньо-зимового  періоду його  директором Володимиром Подвіянюком було сказано, що відповідно до плану заходів щодо підготовки роботи під час опалювального періоду було  проведено  обстеження  будівлі, систем  водопостачання, опалення та освітлення, каналізаційної,  телефонної мережі, під’їзних шляхів та виконано ряд робіт  для підготовки будівлі та інженерно-технічних мереж.

Станом на 01.09.2015 року виконано ряд робіт  по підготовці  котельні та системи опалення, перевірено технічний  стан пожежної сигналізації та первинних засобів пожежогасіння,  на 99 % центр забезпечено дровами, здійснено заміну 10  вікон на енергозберігаючі, відремонтовано покрівлю, проведено зовнішній ремонт, розпочато заготівлю овочів.

Також Володимир Миколайович подякував за підтримку та допомогу  головам Ярузької, Сугаківської, Пилипівської, Слідянської та Жеребилівської сільських рад і висловив прохання до деяких сільських голів надавати активнішу допомогу центру та його  утриманцям.

Про  стан передплати  газети «Слово Придністров’я» доповіла головний Фото без описуредактор  газети  Лариса Знак.    Вона зазначила, що на сьогоднішній день тираж газети значно змінився – станом на  01.10.2014  року кількість екземплярів становила  1700 шт., на 01.09.2015 року ця цифра зменшилась на 640 екземплярів. І це, незважаючи на те, що  газета з кожним днем удосконалюється, розвивається, збільшується кількість інформації тощо. «Слово Придністров’я» -  це  перша районна газета, яка вийшла в кольоровому вигляді, на сьогоднішній день її ставлять за приклад в області, але це не  допомагає збільшити передплату та зацікавленість жителів району. Однією з  причин такої проблеми є недостатня маркетингова політика та відсутність коштів на рекламу. Тому було висловлено прохання провести роботу по залученню жителів територіальних громад до передплати районної газети.