Могилів-Подільські рятувальники підбили підсумки роботи у 2016 році

24 лютого голова районної ради Володимир Сірант та перший заступник голови районної державної адміністрації Сергій Григоренко взяли участь у підсумковій нараді Районного сектору Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій у Вінницькій області.

Фото без опису

Про роботу підрозділу у 2016 році звітували головний фахівець Могилів-Подільського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області Олександр Півторак та начальник 12- ДПРЧ  Руслан Кирилюк.

Так, у звітному періоді робота сектору була спрямована на виконання нормативних документів, Законів Україеи, постанов КМУ, наказів, доручень та рішень ДСНС Україеи у Вінницькій області,  забезпечення надійного контролю за протипожежним станом населених пунктів та об’єктів області, зменшення кількості пожеж та наслідків від них, дотримання законності при здійсненні наглядових функцій та при розслідуванні за фактами пожеж і реагування на надзвичайні ситуації та поді.

У 2016 році Могилів-Подільськими рятувальниками  було  здійснено  354  виїзди,  з  них  69  на  ліквідацію  пожеж,   61  виїзд  було  здійснено  на  ліквідацію  загорань   сухої  трави  на  території  району та  міста,  110  виїздів  на  заняття  та  навчання,   більше  100  виїздів  на  надання  допомоги  іншим  службам  та  наданню  платних  послуг.    

За 12 місяців 2016 року в Могилів-Подільському  районі  зареєстровано 70 пожеж, економічні втрати від яких склали 2856,433тис. грн.   В місті Могилеві-Подільському  зареєстровано 36 пожеж, що становить 51,4 % (від загальної кількості), якими нанесений збиток на суму  1574,95 тис. грн. В сільській  місцевості зареєстровано 34 пожеж, що становить  48,6 % (від загальної кількості пожеж), якими нанесений збиток 1281,483 тис. грн.  Під час пожеж загинуло дві особи.

З метою організації та здійснення заходів щодо недопущення загибелі та травмування громадян на пожежах та на виконання Постанови Кабінету Міністрів України від 26.06.2013 року №444 “Про затвердження Порядку здійснення навчання населення діям у надзвичайних ситуаціях” в районі проводиться навчально-профілактична робота з населенням та персоналами господарюючих суб'єктів.

Також в квітні-листопаді 2016 року було проведено перевірки  16 захисних споруд та 2 сховищ, що рахуються згідно обліку за районом та містом, в ході  яких встановлено, що забезпечено готовність 10 захисних споруд а саме: ДП «Могилів-Подільський лісгосп», ДП «Юрківецький спиртовий завод»,  виправної колонії № 114 с. Сказинці ПРУ №  01447; сховища № 01407 на території ТОВ «Зернокомплекс Сиваш» смт. Вендичани, Медичного, Монтажного та Технологічного коледжів захисні споруди є обмежено готові до використання.  В неналежному стані є також 4 захисні споруди Могилів-Подільського консервного заводу, КУ «ОЛІЛ» (відсутнє обладнання, не забезпечується герметичність та вентиляція у відповідності до вимог).  ПРУ № 01416  на території ТОВ «Зернокомплекс Сиваш» в адміністративні будівлі смт. Вендичани (відсутнє обладнання, не забезпечується герметичність та вентиляція у відповідності до вимог). Також було встановлено, що 3 захисні споруди відсутні по факту та підлягають списанню.

В ході наради порушено і проблемні питання, зокрема: створення місцевих пожежних команд  для ліквідації пожеж у віддалених від районного центра населених пунктах; матеріальне забезпечення підрозділу необхідним обладнанням та апаратами на стисненому повітрі для ліквідації надзвичайних ситуацій; приведення в справний стан протипожежного водопостачання (пожежних водойм, водонапірних веж), обладнання пірсів для забору води пожежною технікою на об’єктах та в населених пунктах району.