Нарада щодо формування та шляхів наповнення бюджету

24 листопада 2015 року голова районної ради Володимир Сірант та голова 

районної державної адміністрації Олег Китасюк провели нараду з селищним, сільськими головами. В роботі наради також взяли участь начальник Могилів-Подільської ОДПІ Елла Луцкевич, начальник управління держземагенства у Могилів-Подільському районі Лідія Гулько, начальник управління державної казначейської служби у Могилів-Подільському  районі та м. Могилів-Подільський Алла Кульчицька, Могилів-Подільський міжрайпрокурор Богдан Цвігун, начальники управлінь і відділів райдержадміністрації, бухгалтери та секретарі селищної, сільских рад.

В ході наради було порушено питання щодо формування районного та місцевих бюджетів на наступний рік, а також питання щодо регулювання земельних відносин  в районі.

Стосовно вивчення ситуації по наповненню місцевих бюджетів виступила начальник Могилів-Подільської ОДПІ Елла Іванівна Луцкеич, вона окреслила план дій та звернула увагу на основні напрямки діяльності голів селищної, сільських рад на наступний фінансовий рік. Зокрема наголосила на наступних кроках:

1.  Оцінка  податкової  бази та визначення кола платників (запропоновано  сформувати паспорт кожної сільської ради з метою визначення переліку платників податків   та бази оподаткування  у відповідності до прийнятих рішень  щодо місцевих податків та зборів).

2.  Інвентаризація земель  в розрізі землекористувачів  (фактичних та потенційних) в залежності від наявних договорів оренди  або  договорів які знаходяться на стадії виготовлення чи реєстрації.

3.  Визначення переліку пільгових категорій з метою  вивчення питання  доцільності та законності наданих пільг.

4.   Скласти перелік фактичних або потенційних власників нерухомого майна,  особливо акцентуючи увагу на  категорію «комерційне призначення». Зобов’язати власників майна надати  до  сільської ради перелік документів на право користування зазначеним майном (в межах делегованих повноважень).  В разі встановлення фактів відсутності правовстановлюючих документів   на  майно,  провести заходи по взяттю даного майна на облік як безхазяйного  із наступним його продажем та   зарахуванням коштів до місцевих бюджетів.

По процедурі формування бюджету на наступний рік виступив начальник фінансового управління РДА  Чічірко Іван Петрович. Він зазначив, що цей період є найвідповідальнішим і потребує принципового підходу до вивчення дохідної та видаткової частин бюджету, оскільки від цього залежить велика кількість показників, зокрема і соціальний захист та благополуччя наших громадян. Також Іван Петрович відмітив, що за  10 місяців поточного року майже всі сільські ради виконали річні бюджети та зазначив, що згідно бюджетного законодавства районний та місцеві бюджети на 2016 рік повинні бути сформовані на 25 грудня поточного року і те, що в цьому фінансовому році є деякі відмінності щодо формування бюджету порівняно з минулими періодами.  Крім того,  виступаючий надав роз’яснення щодо  того, яким чином формувати дохідну та видаткову частини бюджету, а також  роз’яснив механізм фінансування окремих бюджетних установ, зокрема закладів культури та дошкільних навчальних закладів. Стосовно  питання фінансування  дошкільних навчальних закладів було висловлено прохання щодо оптимізації персоналу, оскільки це досить сильно впливає на рівень фінансування тих чи інших установ, і доволі часто не є раціональним. Це  зауваження викликало неоднозначну реакцію присутніх, зокрема Немійський та Козлівський сільські голови внесли свої пропозиції для врахування при використанні формули для здійснення розрахунків по фінансуванню дитячих садочків.

Начальник управління державної казначейської служби у Могилів-Подільському  районі та м. Могилів-Подільський Алла Володимирівна Кульчицька звернула увагу присутніх на наступні моменти:

1. аналіз доходів та видатків по кожному окремому бюджету з метою завершення фінансового року з найменшим показником кредиторської заборгованості;

2. необхідність проведення інвентаризації рахунків та закриття рахунків, які не використовуються більш ніж 3 роки;

3. впровадження дистанційної форми обслуговування.

Також Алла Володимирівна нагадала, що казначейська служба продовжує роботу по наданню короткострокових позичок для погашення захищених статей видатків.

Міжрайпрокурор Богдан Цвігун розпочав свій виступ з наданя роз’яснення щодо питання, порушеного бухгалтером Озаринецької сільської ради про несплату орендної плати Озаринецькій сільській раді за використання земельних ділянок кар’єрами, які знаходяться на території сільської ради.  Богдан Олександрович поінформував щодо судового процесу, який був розпочатий за поданням міжрайпрокуратури з метою врегулювання цієї ситуації.

Щодо несплати орендної плати ФГ «Яружанка» за оренду землі на території Ярузької сільської ради – міжрайпрокурор роз’яснив, що для врегулювання даної проблеми перш за все потрібно визначити сторону, якій нанесено збиток. А так як власник цієї земельної ділянки помер, а спадкоємець не набув права користуватися спадщиною – потерпіла сторона відсутня, наразі в законодавстві не відпрацьовано механізм усунення даної проблеми.

Надалі Богдан Олександрович застеріг присутніх від необдуманих рішень та наголосив, що всі дії повинні бути в правовому полі, оскільки вони будуть перевірятись, а винні нестимуть відповідальність.

В підсумок сказаного міжрайпрокурором голова районної ради рекомендував селищному, сільським головам надіслати листи про необхідність переоформлення земельних ділянок, та набуття права на спадщину в спадкоємцями, які не переоформили ці ділянки, в іншому випадку –  звертатись до суду з метою визнання цієї спадщини відумерлою.

Також з оголошенням виступила головний спеціаліст відділу інформаційної діяльності та зв’язків з громадськістю Оксана Григор’єва, яка нагадала присутнім про необхідність виконання вимог Закону України "Про засудження комуністичного та націоналістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону їхньої символіки». 

В свою чергу голова районної ради нагадав, що є велика кількість нормативів та планів, які потрібно виконувати. Також Володимир Володимирович наголосив присутнім на необхідності приймати  участь у конкурсах та проектах, що проводяться Регіональним ресурсно-інформаційним Центром "Громади Вінниччини" з метою залучення інвестицій для розвитку територіальних громад.