Онлайн-семінар для представників ОМС 19.06.2018 р.

Сьогодні голови територіальних громад району, голова районної ради Володимир Сірант, заступник голови районної державної адміністрації Михайло Гоцуляк, керівники структурних підрозділів районної державної адміністрації взяли участь в онлайн-семінарі «Актуальні питання діяльності органів місцевого самоврядування», який було проведено Вінницькою обласною Асоціацією органів місцевого самоврядування.

Фото без опису

В онлайн-зустрічі взяли участь голова асоціації Анатолій Олійник, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк, директор Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА  Наталія Заболотна, начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я ОДА Ольга Задорожна, начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Сергій Пацалюк, начальник управління прогнозування економічної діяльності АПК та розвитку галузі тваринництва Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Заїка, а також представники самоврядних органів влади з усіх районів області.

– Сьогодні ми продовжуємо роботу в режимі онлайн, для того щоб можна було періодично спілкуватися з усіх питань, які виникають в органах місцевого самоврядування безпосередньо на місцях та обласної Ради, а також всього, що стосується необхідних змін, що з’являються в нашому законодавстві, в нормативних документах, і щоб ми могли оперативно реагувати і включатися в роботу, – зазначив Анатолій Олійник, розпочинаючи засідання. – Я глибоко переконаний, що ми отримаємо ту необхідну інформацію, яка послугує нам у використанні в діяльності та сподіваюся, що наша зустріч буде плідною, результативною і проходитиме в активному форматі.

Керівники та працівники профільних департаментів поінформували учасників семінару з таких питань: «Про зміни в Положенні по призначенню субсидій», «Про стан реалізації реформ охорони здоров’я та завдання місцевих рад по реалізації основних їх напрямів», «Про розробку генеральних планів та встановлення меж населених пунктів, нормативно-грошову оцінку земель, підготовку кадастрових регістраторів», «Про розвиток кооперації на селі та набуття чинності оновленого стандарту закупівлі молока у населення».

За інформацією директора Департаменту соціальної та молодіжної політики ОДА  Наталії Заболотної, за опалювальний період 2017-2018 р.р. субсидією скористалося 365,5 тисяч домогосподарств Вінницької області, що складає 63% від загальної кількості. Середній розмір призначених за опалювальний період субсидій складає 1179 грн. Протягом опалювального періоду субсидій нараховано на загальну суму 3809 млн грн.

Нова програма житлових субсидій починає діяти з 1 травня 2018 року, є перш за все соціально справедливою та більш адресною.

Зміни направлені на те, щоб всі ті, хто справді потребує субсидії, її отримали. В результаті застосування нових правил призначення субсидій жоден з тих, хто потребує допомоги, не постраждає. Нові правила призначення житлових субсидій не торкаються малозабезпечених людей, пенсіонерів чи офіційно зареєстрованих безробітних.

При цьому, якщо раніше субсидію перепризначали на новий період раз на рік у травні і окремо розраховували її розмір на літній і зимовий період, то тепер, відповідно до нової програми житлових субсидій, це відбуватиметься двічі на рік – у травні і в жовтні. Як і раніше, для більшості субсидії перепризначатимуть автоматично, з урахуванням доходів за попередні два квартали.

З 1 травня 2018 року соціальна норма на газове опалення складатиме 4,5 куб м  на 1 кв м площі електроопалення – 30 кВт год на 1 кв м площі.

Окрім того, при призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш, ніж на 30%. Все, що вимірюється лічильником і на що надається житлова субсидія, у разі невикористання наданої допомоги, за результатами сезону повертатиметься до бюджету країни. В тому числі, невикористана субсидія на газ і електроенергію, які не використовуються для опалення.

Як поінформувала начальник управління лікувально-профілактичної допомоги населенню Департаменту охорони здоров’я ОДА Ольга Задорожна, відповідно до Закону України «Про фінансові гарантії медичного обслуговування населення» від 19.10.2017р. №2168-УІІІ, Постанови КМУ від 25.04.2018р. №407 «Про затвердження Порядку реалізації державних гарантій медичного обслуговування за програмою медичних гарантій для первинної медичної допомоги на 2018 рік», Постанови КМУ від 25.04.2018 №410 «Деякі питання щодо договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій», в області впроваджується програма «Лікар для кожної сім’ї». Станом на 18.06.2018 року в системі «eHealth» зареєстровані усі заклади Вінницької області та 991 лікар. Протягом робочого дня вводиться 500-600 декларацій в годину. Станом на 18.06.2018р. підписано більше 624 тис. декларацій (39,4% від загальної кількості населення Вінницької області) – І рейтингове місце серед інших областей України.

Договір з Національною службою здоров’я України (НСЗУ) уклали 23 заклади охорони здоров’я первинного рівня надання медичної допомоги (І рейтингове місце в Україні), які з 1 липня 2018 року розпочнуть фінансування первинного рівня з Державного бюджету через НСЗУ.

У Вінницькій області розпочався процес автономізації закладів охорони здоров’я – бюджетних установ у комунальні некомерційні підприємства. Так, на первинному рівні надання медичної допомоги прийняті рішення районними радами, щодо реорганізації (перетворення) закладів – 26 комунальних підприємств, на вторинному рівні – 5 закладів.

Відповідно до Постанови КМУ від 9 листопада 2016 року № 863 «Про запровадження відшкодування вартості лікарських засобів» в області впроваджується Урядової програми «Доступні ліки».

Станом на 01.06.2018:

- 287 аптечних закладів беруть участь у програмі;

- 456 903 виписано рецептів на відшкодування вартості лікарських засобів за поточний період 2018 року;

- 361 372  рецептів, за якими здійснено відшкодування вартості лікарських засобів у квітні;

- 40983,8 тис. грн  - цільова субвенція для області на 2018 рік.

Також Ольга Задорожна акцентувала увагу присутніх на завданнях перед органами місцевого самоврядування на 2018-2019 роки. Зокрема, на первинному рівні: відповідно до Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» від 14.11.2017р. № 2206-УІІІ:

- забезпечити розвиток і вдосконалення мережі закладів охорони здоров’я;

- вирішити в установленому порядку питання про забезпечення медичних та фармацевтичних працівників житлом, службовим транспортом, належними умовами праці, стаціонарним та мобільним зв’язком, мобільною комп’ютерною технікою та програмними продуктами, професійною літературою та періодичними медичними виданнями, у тому числі, електронними;

- впроваджувати додаткові стимули для залучення на роботу висококваліфікованих медичних працівників шляхом запровадження мотиваційних пакетів та інше.

Начальник управління державного земельного кадастру Головного управління Держгеокадастру у Вінницькій області Сергій Пацалюк поінформував про порядок внесення до Державного земельного кадастру відомостей про встановлення (зміну) меж адміністративно-територіальних одиниць та вимог до проектів землеустрою щодо встановлення (зміну) адміністративно-територіальних меж. нормативно-грошову оцінку земель, підготовку кадастрових регістраторів.

Про розвиток кооперації на селі й набуття чинності оновленого стандарту закупівлі молока у населення розповів начальник управління прогнозування економічної діяльності АПК та розвитку галузі тваринництва Департаменту агропромислового розвитку, екології та природних ресурсів ОДА Микола Заїка.

Представники районних студій мали можливість поставити питання до доповідачів та отримати на них вичерпну відповідь.

Завершуючи зустріч, керівник Секретаріату Вінницької обласної Асоціації органів місцевого самоврядування Віктор Вікалюк поінформував про результати роботи ВОАОМС за п’ять місяців поточного року та про плани на третій квартал 2018 року.

Фото без опису