Позачергова 4 сесія районної ради 7 скликання

Відбулась позачергова 4 сесія районної ради 7 скликання. В роботі сесії взяли участь голова районної ради Володимир Сірант, заступник голови райдержадміністрації Сергій Григоренко, депутати районної та обласної рад, селищний, сільські голови, начальники управлінь і відділів, представники засобів масової інформації, громадськість.

На розгляд сесії винесено питання:

1. Про внесення змін до рішення позачергової 3 сесії районної ради 7 скликання від 15 грудня 2015 року № 21 «Про районний бюджет  на 2016 рік»

2. Про надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань у Могилів-Подільському районі

3. Про внесення змін до Регламенту Могилів-Подільської районної ради  7 скликання, затвердженого рішенням 2 сесії районної ради 7 скликання від 1 грудня 2015 року № 3

4. Різне

По першому питанню проінформував начальник фінансового управління Іван Чічірко. Він довів, що основні зміни, запропоновані в проекті рішення зумовлені цифрами  Закону України «Про Державний бюджет на 2016  рік» та стосуються освітньої та медичної субвенції, субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на надання різних видів державних допомог та субсидій. При прийнятті проекту рішення гостро постало питання щодо харчування учнів загальноосвітніх навчальних закладів. У зв’язку зі змінами в Законі України «Про освіту» для забезпечення харчування учнів загальноосвітніх закладів на тому ж рівні, що і в попередніх навчальних роках, з метою зняття соціальної напруги серед батьків, депутат районної ради, начальник відділу освіти Юрій Мельник вніс пропозицію фінансувати харчування учнів 1-4 класів, учнів 5-9 класів з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також з сімей, які отримують державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім’ям, дітей в  дошкільних навчальних закладах при навчально-виховних комплексах за рахунок коштів загального фонду районного  бюджету, яку депутати підтримали одноголосно, прийнявши рішення вцілому з пропозиціями.

Ще одним важливим питанням, яке було винесено на розгляд депутатів постала передачаповноважень щодо надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань від відділу  державної реєстрації  речових прав на нерухоме майно Могилів-Подільського  міськрайонного управління юстиції Могилів-Подільській районній державній адміністрації. Набуття таких повноважень  можливе в термін до 1 квітня, шляхом внесення змін до штатного розпису районної державної адміністрації з метою забезпечення створення робочих місць для державних реєстраторів та подачі завки до Кабінету Міністрів України щодо набуття повноважень. 

Фото без опису

Один з позитивних наслідків прийняття цього рішення - наповнення районного бюджету від сплати послуг за місцем реєстрації прав.

Крім вищезазначеного, депутати прийняли рішення про зміни до Регламенту районної ради  7  скликання, зумовлені набуттям чинності Законом України «Про внесення змін до статті 59 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» щодо поіменних голосувань».

Також під час сесії виступив прокурор Могилів-Подільської місцевої прокуратури Богдан Коцулим, який наголосив селищному, сільським головам на необхідності вжиття заходів щодо земельних часток (паїв), власники яких померли.