Про 33 позачергову сесію районної ради

21 лютого 2019 року відбулась позачергова 33 сесія районної ради 7  скликання. За рекомендацією Президії районної ради на  порядок денний винесено 18 питань.

Перед початком розгляду питань голова районної ради Володимир Сірант попросив присутніх хвилиною мовчання вшанувати пам’ять загиблих Героїв Майдану та всіх, хто поклав життя в боротьбі за вільну і незалежну Україну.

Також Володимир Сірант довів до відома депутатів та присутніх ситуацію щодо підписання угоди про передачу медичної субвенції до бюджету м. Могилева-Подільського. Він повідомив, що призупинив підписання цієї угоди через прийняття рішення виконкомом міської ради щодо надання медичних послуг жителям Могилів-Подільського району на платній основі. Також перед депутатами виступив керуючий справами виконавчого апарату міської ради Руслан Горбатюк, який запевнив, що рішення щодо надання платних послуг жителям нашого району буде знято після чергового засідання виконкому міської ради. В свою чергу голова районної ради повідомив, що депутатський корпус готовий розглянути питання щодо взяття частини зобов’язань з оплати комунальних послуг окружної лікарні інтенсивного лікування.

Фото без опису

Відповідно до Регламенту, під час сесії було зачитано відповідь відділу освіти на депутатське звернення депутата Бойти А. М. щодо необхідності ремонту шкільного автобуса для забезпечення якісного підвозу учнів з с. Кричанівка до Вендичанської школи І-ІІІ ступенів, гімназії. Також до сесії районної ради надійшли звернення, які депутати вирішили відправити за належністю – депутата Балана М. А. - щодо врегулювання закупівельної ціни на молоко в с. Тропова; та депутата Ісайка С. В. - щодо недопущення надання дозволу на будівництво гідроелектростанції на території Суботівської сільської ради.

Також голова районної ради зачитав звернення жителів населених пунктів Могилів-Подільського району щодо недопущення підняття тарифів на газ та електроенергію в підтримку звернення депутатів Вінницької обласної Ради, яке в ході обговорення було прийнято депутатами районної ради.

В свою чергу, голова райдержадміністрації Олег Китасюк зачитав текст звернення до Прем’єр Міністра України Гройсмана В. Б. та голови Верховної Ради України Парубія А. В. щодо підтримки політики Президента та Уряду стосовно виконання зобов’язань, взятих на себе перед Міжнародним Валютним Фондом, проте депутати районної ради його не підтримали.

Ще одне надзвичайно актуальне питання для жителів нашого району – це питання внесення змін до Перспективного плану формування територій громад нашого району. 

Фото без опису

Фото без опису

На виконання рішення Координаційної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради від 13.02.2019 р., де члени ради вирішили звернутись до Вінницької обласної Ради щодо створення на території району єдиної об’єднаної громади, голова районної ради виніс на розгляд сесії звернення депутатів Могилів-Подільської районної ради щодо підтримки вищевказаного рішення Координаційної ради з питань місцевого самоврядування. В ході обговорення цього питання було заслухано велику кількість аргументів, але головне для жителів району – це врахування їхньої думки в процесі добровільного об’єднання територій громад та дотримання вимог нормативних документів, які регулюють об’єднання.

Також в ході сесії гостро постало питання розподілу вільного залишку районного  бюджету, що утворився станом на 01.01.2019 року. Під час засідання постійної комісії з питань соціально-економічного розвитку, планування фінансів та бюджету було випрацювано ряд пропозицій щодо внесення змін  до районного бюджету на 2019 рік, проте під час розгляду питання в сесійному залі, головою РДА було внесено інші пропозиції, які не було узгоджено з членами постійної профільної комісії. Після тривалих обговорень вісімнадцятьма присутніми, з двадцяти восьми зареєстрованих на початку сесії депутатами, було прийнято рішення про внесення змін до районного бюджету на 2019 рік.

Фото без опису