Про стан надання допомоги на первинному рівні

23 лютого  2017 року відбулась нарада  з працівниками медичної галузі району, в ході якої розглянули актуальні питання надання медичної допомоги.

В роботі наради взяли участь голова районної ради Володимир Сірант, голова районної державної адміністрації Олег Китасюк, в.о. головного лікаря КУ "Могилів-Подільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги" Євдокія Цибульчак, завідувачі ФП та АЗПСМ, голови селищної, сільських рад.

Фото без опису

Інформуючи присутніх про стан надання медичної допомоги на первинному рівні населенню Могилів – Подільського району, за підсумками роботи у 2016 році, Євдокія Цибульчак повідомила, що протягом звітного періоду медичними послугами охоплено загальну кількість населення району 33585 осіб, в структурі центру функціонують 11 амбулаторій загальної практики - сімейної медицини та 41 фельдшерський пункт, загальна чисельність працівників становить 246 штатних одиниць.

—Фінансове зебезпечення установи було наступним:

- кошторис установи склав 10726,9 тис.грн, що на 243,7 тис. грн. більше, ніж у 2015 році, в тому числі 7 312,5 тис. грн– медична субвенція, 3414,4 тис.грн– кошти районного бюджету.

- забезпечення пільгових категорій населення безоплатними ліками здійснено на загальну суму 509,05 тис. грн., з них медична субвенція – 92,8 тис.грн, додаткові кошти районного бюджету – 380,0 тис.грн, субвенції сільських рад – 36,25 тис.грн.

- закупівля медичних препаратів для невідкладної допомоги на суму 240, 81 тис. грн; за кошти районного бюджету  закуплено обладнання для лабораторій на суму 150,0 тис. грн, придбано термограф контактний цифровий на суму 61,0 тис. грн.  та 10 персональних комп’ютерів в комплекті на суму 150,0 тис.грн.  

У 2016 році було здійснено поточні та капітальні ремонти амбулаторій загальної практики - сімейної медицини у селах Кукавка, Яришів, Козлів, Слобода-Шлишковецька, Яруга, ФАПів у селах Липчани, Немія, Яруга, Бернашівка, Івонівка, Хоньківці, переобладнано на газ санітарні автомобілі на суму 56390 тис. грн.

Також про роботу у 2016 році прозвітували завідувачі АЗПСМ с. Яришів,  Кукавка, Озаринці та Немійського ФП.

Фото без опису

Підбиваючи підсумки наради, голова районної ради Володимир Сірант відзначити, що мецична галузь Могилів-Подільського району попри безліч проблем перебуває на  досить високому рівні, для надання якісних медичних послуг спрямовується максимальна кількість зусиль персоналу закладів, є розуміння та підтримка з боку голів територіальних громад. Проте, ще однією, надважливою, задачею є загальна поінформованість як населення так і працівників медичної галузі щодо майбутньої реформи галузі та максимальна готовність до змін, створення умов для повноцінного і безпроблемного функціонування.

Фото без опису