Про виконання Урядової програми “Доступні ліки” 31.08.2017

    З 1 квітня 2017 року працює  урядова програма «Доступні ліки», яка забезпечує хворих   безкоштовними або з незначною доплатою ліками за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання,  бронхіальна астма  цукровий діабет 2 типу.  Наказом МОЗ України  від 26 липня 2017 року N856  «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 26 липня 2017 року» оновлено реєстр препаратів, що беруть участь в урядовій програмі “Доступні ліки” та які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою.

      До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше у програмі брали участь 157 препаратів.

       У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму у порівнянні з попередніми місяцями.

    Реєстр зокрема включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.

    Комунальною установою  «Могилів – Подільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» заключено договори з  наступними аптечними мережами: ПП «Конекс», ТОВ «Пріорис», ТОВ «Український дім медицини», ТОВ «Крепость».  ТОВ «Крепость» здійснює відпуск лікарських засобів, що підлягають відшкодуванню,  не тільки в   м. Могилеві-Подільському, а також  в населених пунктах: Кукавка, Вендичани, Озаринці, Серебрія.

      Нагадуємо, що для того, щоб взяти участь у програмі, треба звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеках, що вказані вище.

      Станом на 31.08.2017 рокусімейними лікарями КУ «Могилів – Подільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги»   для  сільських жителів району виписано  19 321  рецепт,  з них  за  даними  аптечних  мереж реалізовано 11 439 рецептів на суму 405 тис. 570 грн.

 

Завідувач ІАК КУ «Могилів – Подільський РМЦ ПМСД» О.В. Манжурова