Про винесення проектів рішень на розгляд позачергової сесії

15 січня 2016 року за участі заступника голови районної ради Михайла Фото без описуСлободянюка та заступника голови районної державної адміністрації Сергія Григоренка відбулось засідання постійної комісії районної ради з питань соціально-економічного розвитку, планування фінансів та бюджету.

На порядок денний засідання постійної  комісії винесено питання:

1.  Про внесення змін до рішення позачергової 3 сесії районної ради 7 скликання від 15 грудня 2015 року № 21 «Про районний бюджет на 2016 рік»

2.  Про надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань у Могилів-Подільському районі

3.  Різне.

По першому питанню інформував начальник фінансового управління районної державної адміністрації Іван Чічірко, який роз’яснив щодо проекту рішення, який пропонується винести на розгляд сесії. Зокрема, зазначив, що внесення змін зумовлено прийняттям Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» від 25 грудня 2015 року № 928-VІІІ та стосується зменшення фінансування освітньої і медичної галузей району, а також про можливості вирішення ситуації за рахунок збільшення надходжень, зумовлених прийняттям змін до Бюджетного Кодексу.  

Стосовно  другого питання інформувала начальник реєстраційної служби Галина Білоус. Вона довела, що згідно Законів України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», «Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань», розпорядження Кабінету Міністрів України «Деякі питання надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань» від  25 грудня 2015 р. № 1395-р, з метою створення зручних та доступних умов для реалізації юридичними і фізичними особами права на одержання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб — підприємців та громадських формувань передбачається передача повноважень щодо надання адміністративних послуг у сферах державної реєстрації речових прав Могилів-Подільській районній державній адміністрації. Присутні обговорили можливості та умови для реалізації повноважень у сферах державної реєстрації шляхом внесення змін в структуру та штатний розпис районної державної адміністрації та винесення цього питання на розгляд сесії.

По третьому пункту порядку денного пропозицію  озвучив голова постійної комісії, начальник районного відділу освіти Юрій Мельник.  Він поінформував, що в зв’язку з прийняттям змін до Закону України «Про освіту» в  2016  році планується припинення фінансування шкіл, в яких кількість учнів становить менше  25 чоловік, про скорочення на  10 % кількості працівників за виключенням вчителів, про створення освітніх округів, і саме болюче -  про припинення фінансування харчування усіх учнів 1-4 класів, та учнів  5-9 класів, які користуються пільгами.

У зв’язку з необхідністю залишити фінансування харчування в навчальних закладах району на тому ж рівні, що і в 2015 році, Юрій Іванович, запропонував винести це питання на розгляд сесії, додавши відповідні зміни до проекту рішення «Про внесення змін до рішення позачергової 3 сесії районної ради 7 скликання від 15 грудня 2015 року № 21 «Про районний бюджет на 2016 рік» та забезпечити безкоштовне  харчування з загального фонду районного  бюджету.