Програма "Доступні ліки" - оновлення реєстру препаратів

     Наказом МОЗ України  від 26 липня 2017 року N 856 «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 26 липня 2017 року» оновленореєстр препаратів, що беруть участь в урядовій програмі “Доступні ліки” та які пацієнти з серцево-судинними захворюваннями, діабетом ІІ типу та бронхіальною астмою можуть отримати безкоштовно або з незначною доплатою.

      До оновленого реєстру ліків ввійшло 199 препаратів 43 виробників, з яких 21 виробники країн ЄС, 17 – України, 4 – Індії, 1 – Ізраїлю. Нагадаємо, що раніше у програмі брали участь 157 препаратів.

       У новому реєстрі стало на 33 позиції більше для пацієнтів, які хворіють на серцево-судинні захворювання, 5 – на діабет ІІ типу, 4 – бронхіальну астму у порівнянні з попередніми місяцями.

    Реєстр зокрема включає інформацію про торгівельні назви препаратів, діючі речовини, форму випуску, дозування, виробника, роздрібну ціну за упаковку та суму доплати.

    Також зросла кількість аптек, що приєднуються до програми, участь у якій є виключно добровільною. Комунальною установою  «Могилів – Подільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» заключено договори з  наступними аптечними мережами: ПП «Конекс», ТОВ «Пріорис», ТОВ «Український дім медицини», ТОВ «Крепость».  ТОВ «Крепость» здійснює відпуск лікарських засобів, що підлягають відшкодуванню,  не тільки в   м. Могилеві-Подільському, а також  в населених пунктах: Кукавка, Вендичани, Озаринці, Серебрія.

      Нагадуємо, що для того, щоб взяти участь у програмі, треба звернутися до свого сімейного лікаря, отримати правильно виписаний рецепт та обміняти його на ліки безкоштовно або з незначною доплатою в аптеці з позначкою “Доступні ліки”.

 

Завідувач ІАК                                                                 О.В. Манжурова

КУ «Могилів – Подільський РМЦ ПМСД»