Розгляд земельних питань в ході підготовки до 17-ї сесії 7 скликання

14.06.2017року відбулось засідання постійної комісії з питань агропромислового розвитку, лісового господарства, використання надр та водних ресурсів.

На порядок денний засідання було винесено ряд питань, зокрема –  про  стан  використання  земель  сільськогосподарського  призначення та  водного  фонду, затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, що перебувають у власності громадян на території Могилів-Подільського району; про затвердження технічнихдокументаційз нормативної грошової оцінки земельнихділянок сільськогосподарського призначення державної власності (землі запасу),  право оренди на якіможе бути реалізовано на земельних торгах, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва на території Мервинецької сільської  ради, розгляд листів тощо.

В ході обговорення інформації  щодо стану використання земель сільськогосподарського призначення та водного фонду депутати акцентували увагу на питаннях відведення земель як громадянам, так і учасникам АТО та проблемах при оформленні правовстановлюючих документів на ці земельні ділянки. Роз’яснюючи ситуацію, начальник управління Держгекадастру у Могилів-Подільському районі Лідія Гулько поінформувала, що основна причина всіх проблем – це відсутність на території району вільних земельних ділянок, саме це й зумовлює довготривалість виготовлення документів

Ще одне гостре питання, яке розглянули депутати – це затвердження технічних документацій з нормативної грошової оцінки земельних ділянок, право оренди яких буде реалізовано в ході земельних торгів на території Мервинецької сільської ради, яке набуло резонансу в громаді по тій самій причині – відсутність вільних земель для відведення учасникам АТО.

Представник Вінницького Інституту землеустрою Віктор Соловей для вирішення проблеми в правовому полі запропонував провести на території району інвентаризацію земель, в ході якої буде визначено цілий ряд земельних ділянок, правовстановлюючі документи на які по певних причинах відсутні. Саме ці земельні ділянки, витримавши процедуру сільські ради зможуть надавати в користуванням громадянам. Таку пропозицію депутати вирішили винести на розгляд сесії.

За результатами розгляду  питань порядку денного депутати розглянули листи, які надійшли до районної ради в міжсесійний період та погодили винесення на сесію розглянутих проектів рішень. 

Фото без опису

Фото без опису