Розширена нарада з питань децентралізації

04 серпня 2015 року відбулась розширена нарада з питань децентралізації.  В нараді взяли участь голова районної ради Володимир Володимирович Сірант, голова районної  державної  адміністрації  Олег Іванович Китасюк, представники обласної державної адміністрації, експерти з  питань децентралізації, депутати районної  ради, селищний, сільські голови, начальники управлінь і служб району, представники підприємств, громадськість.

Фото без опису

В ході наради були дані роз’яснення з  питань децентралізації, передумови та необхідність об’єднання громад. Зокрема, Цехановський І.Л., начальник управління – головний бухгалтер Департаменту фінансів ОДА, зазначив, що «альтернативи об’єднанню, в принципі  не існує, і територіальна реформа вже перезріла».   Роз’яснення по розробці Перспективного  плану формування територій громад  Могилів-Подільського  району надав експерт Вінницької обласної асоціації органів місцевого самоврядування Дорох В. В., який презентував збірку «Особливості об’єднання територіальних громад в Україні. Регіональний аспект».  В збірнику наведені роз’яснення термінів, зазначено вигоди, які отримають громади в результаті об’єднання.  Також експерт пояснив, яким чином розроблявся Перспективний план,  які показники взято до уваги і зазначив, що деякі моменти не є досконалими та потребують внесення змін.

Стосовно  роз'яснення фінансовї частини виступив заступник директора Департаменту фінансів ОДА Горб О.Г. Він повідомив, що відповідно до рішення сесії обласної ради була створена робоча група, яка повинна показати баланс, розробивши відповідні розрахунки по територіальним громадам в розрізі галузей та показників доходів і видатків  майбутніх бюджетів. Крім того, зазначено, що за результатами семи місяців 2015 року бюджет області, виконаний на 114 %, зокрема Могилів-Подільський районний бюджет – на 135 %. Стосовно розрахунку фінансових показників згідно Перспективного  плану формування територій громад  Могилів-Подільського  району, то Вендичанська та Могилів-Подільська громади знаходяться в дещо кращій ситуації, і є більш забезпечені фінансовим ресурсом ніж Бронницька та  Яришівська.

Фото без опису

Стосовно децентралізації виступив і голова районної ради Володимир Володимирович Сірант. Він зазначив, що Перспективний  план формування територій громад Могилів-Подільського  району не є  досконалим, і не можна допустити його затвердження Кабінетом Міністрів України, оскільки така бажана децентралізація при непрофесійному підході не просто ускладнить і без того нелегку ситуацію, а призведе до винищення українського  села.