Урядова програма «Доступні ліки»

         У 2018 році продовжує працювати урядова програма «Доступні ліки», яка забезпечує хворих безкоштовними або з незначною доплатою ліками за трьома категоріями:                                                             

1. серцево-судинні захворювання
2. бронхіальна астма
3. цукровий діабет 2 типу.

            Пацієнту необхідно:

1. звернутися до  свого сімейного лікаря та отримати правильно виписаний рецепт;

2. завітати до аптеки з позначкою «Доступні ліки».

        Комунальною установою  «Могилів – Подільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» заключено договори з  наступними аптечними мережами: ПП «Конекс», ТОВ «Український дім медицини».

            Ліки відпускаються в аптеках за наступними адресами:

«Український дім медицини»  вул. Стависька 65;

«Конекс» вул. Полтавська 86, вул. Стависька 47, пр-т Незалежності 287.

Повідомляємо про зміни у переліку лікарських засобів, які відбулися:

       Наказом МОЗ України від 22.01.2018 року № 111 «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 22 січня 2018 року» затверджено  новий Реєстр  лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню. Попередній реєстр, затверджений наказом МОЗ України від 26.07.2017 року № 856, втратив чинність.

        Новий Реєстр містить 239 позицій лікарських засобів для лікування серцево-судинних захворювань, цукрового діабету ІІ типу та бронхіальної астми, що на 41 більше порівняно з попереднім.

       Розширено перелік міжнародних непатентованих назв лікарських засобів, на які поширюється дія Урядової програми «Доступні ліки», двома діючими речовинами  - лозартан та глібенкламід для лікування відповідно серцево-судинних захворювань та цукрового діабету ІІ типу. У новому Реєстрі міститься 11 позицій лікарських засобів на основі лозартану та 3 – на основі глібенкламіду.

        Вартість 34 препаратів підлягало відшкодуванню повністю, що на 1 менше порівняно з попереднім Реєстром. Такі ліки відпускаються пацієнтам за рецептами безкоштовно. За інші препарати пацієнту доведеться доплатити різницю, зазначену у реєстрі.

      Наказом МОЗ України від 05.02.2018 року №177 «Про внесення змін до Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на 22 січня 2018 року» внесено зміни до наказу МОЗ України  від 22.01.2018 року № 111 «Про затвердження Реєстру лікарських засобів, вартість яких підлягає відшкодуванню станом на22 січня 2018 року». Нова редакція Реєстру налічує 239 торгових назв препаратів. Список безоплатних ліків (ті, які підлягають відшкодуванню повністю) збільшено на 13 позицій  - з 34 до 47. За інші препарати пацієнту доведеться доплатити різницю, зазначену у реєстрі.

       Кошторис на 2018 рік по Урядовій програмі «Доступні ліки» по Могилів – Подільському району складає – 1 млн. 236 тис. 461 грн.; план асигнувань на місяць  – 103 тис. грн.

       На даний час сімейними лікарями КУ «Могилів – Подільський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги»  виписано  3640  рецептів, на відшкодування вартості лікарських засобів витрачено 209,6 тис. грн.

Інформаційно-аналітичний кабінет 

Могилів-Подільського РМЦ ПМСД                                             О.В. Манжурова