Відкриття пам'ятного знаку воякам Армії УНР в с. Кукавка

   28 жовтня 2021 року у селі Кукавка Вендичанської територіальної громади відбулось урочисте освячення пам'ятного знаку воякам Армії УНР. 
    На відкритті монументу були присутні голова районної ради Іван Телеватюк, заступник голови райдержадміністрації Світлана Антонюк, голова Вендичанської селищної ради Анатолій Єфремов, а також директор Департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Вінницької ОДА Світлана Василюк, начальник Центрального міжрегіонального відділу УІНП Богдан Галайко, депутати Вінницької обласної Ради Андрій Поліщук, Тетяна Кменщук, духовенство, представники преси, громадськість та місцеві жителі.
    Сьогодні встановлення подібних монументів – це, перш за все, нова сторінка для нашої держави, можливість долучитися до різних аспектів історії України, дізнатися про події, які раніше майже не висвітлювалися.
     Саме з історичної довідки розпочав свій виступ ведучий заходу:
«У далекому 1920 році на території сучасного Могилів-Подільського району розбудовувалися органи місцевого самоврядування, тривали процеси українського державотворення. Тут запрацювала місцева адміністрація, і для забезпечення безпеки регіону було створено запасові бригади на базі 2-ї Волинської дивізії Армії УНР,  які мобілізувалися з терену Кукавської волості Могилів-Подільського повіту Подільської губернії. 
     В тім у жовтні 1920 року вояки УНР потрапили до більшовицького полону, а в ніч з 8 на 9 листопада вони були нещадно страчені червоноармійцями. Свідками цієї лютої розправи стали хлопчики-пастухи, які переповіли своїм батькам і селянам страшну подію. В ніч на 10 листопада мешканці села поховали загиблих вояків УНР у братській могилі на полі між Кукавкою і Тарасівкою. У 2017 році істориками і науковцями КП «Доля» Львівської обласної ради тут було проведено розкопки і віднайдено масове поховання воїнів,  виявлено 19 людських останків. 
    28 вересня 2019 року на території Кукавської сільської ради здійснено перепоховання останків закатованих вояків УНР. На цьому місці сьогодні ми відкриваємо пам’ятник «Воякам Армії УНР».
Автором та виконавцем монументу є відомий український скульптор Микола Крижанівський.
      З вітальним словом виступив голова районної ради Іван Телеватюк та з нагоди відкриття і освячення пам’ятного знаку передав усім присутнім вітання від голови Вінницької обласної Ради Вячеслава Соколового. Іван Телеватюк у своєму виступі зазначив, що важливо пам’ятати покоління борців за незалежність України, берегти місця української національної пам’яті. Завжди необхідно робити висновки, виходячи з подій минулого. 
Фото без опису
 
Фото без опису
 
Фото без опису
 
Фото без опису
 
Фото без опису
 
Фото без опису
 
Фото без опису
 
 
Фото без опису